המסכות השקופות לא מאושרות ושירלי פינטו זועמת

"משרד הבריאות טרם אישר מסכה שקופה שתהיה שמישה לנותני שירות עבור חירשים וכבדי שמיעה", טוענת היזמת החברתית שירלי פינטו

ערוץ 7 , ג' בכסלו תשפ"א

שירלי פינטו
שירלי פינטו
צילום: דוברות ימינה

שירלי פינטו, יזמת חברתית ליברלית וכבדת שמיעה, זועמת על משרד הבריאות, אשר עד כה לא אישר לשימוש דגמי מסכות שקופות שיאפשרו תקשורת גם לכבדי שמיעה.

בפוסט שפרסמה הבוקר (חמישי) כתבה, "אני באמת כועסת. את הפוסט הזה אני כותבת מדם ליבי. כועסת ומתוסכלת!"

לדבריה, "המגפה התחילה במרץ. אוטוטו דצמבר. תשעה חודשים שאנשים חירשים וכבדי שמיעה מתמודדים עם מציאות קשה ביותר! גם המגפה, גם הבדידות.חוסר ההנגשה.וזה אולי לא מספיק, אולי נוסיף גם חוסר תקשורת והבנה מוחלטת בגלל המסכות האטומות??"

"תלמידים חירשים וכבדי שמיעה לא מצליחים להבין דבר במערכת החינוך. מטופלים חירשים וכבדי שמיעה לא מצליחים להבין דבר במערכת הבריאות. לקוחות חירשים וכבדי שמיעה לא מצליחים להבין דבר ברשויות הממשלה, בבנקים, בחנויות, ברחובות, בתחבורה ציבורית, בכל מקום", הסבירה.

פינטו הזכירה כי עם תחילת המגפה יצאה במבצע ארצי של חלוקת מסכות שקופות לחירשים ובמיוחד לנותני שירות, וכי עמותות וארגונים נוספים גם סיפקו מסכות שקופות.

"אבל זה לא מספיק. למה? כי אין מסכה מאושרת. משרד הבריאות טרם אישר מסכה שקופה שתהיה שמישה לנותני שירות עבור חירשים וכבדי שמיעה. ואיפה משרד הבריאות בתמונה? פניתי אליהם מספר פעמים לקבל תשובות לגבי אישור מסכה שקופה כדי שיהיה אפשר להפיץ אותה בכל גוף ציבורי וממשלתי, ובכל מקום. כרגיל – ענו שזה בבדיקה. סחבת ובירוקרטיה, איטיות שאין כמוה. תשעה חודשים זה בבדיקה?!?", תהתה

פינטו ציינה כי ישנם דגמים של מסכות שקופות שאושרו ע״י ה FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) והבהירה, "אני לא מתכוונת להעביר את זה בשקט. משגרת מכתב לשר הבריאות לדרוש אישור סופי של מסכה שקופה ולספק אותה לכל גוף ציבורי בארץ, עכשיו".

"עכשיו, אני פונה אליכם - חוויתם קושי בתקשורת בתקופת הקורונה? בחוסר הבנה? תומכים במסכה שקופה מאושרת ע״י משרד הבריאות? בואו חתמו בקישור הזה - https://did.li/Accessible-masks החתימות יועברו יחד עם המכתב - שהם יראו את הכמות הגדולה ואת המצוקה הקשה ביותר של כולנו. זה לא יכול להימשך יותר", חתמה