מוקלט, עם קהל או בלי: אלו התרחישים לאירוויזיון 2021

מארגני התחרות נערכים לכל תרחיש, וביניהם גם מקרים של סגר או בידוד של חלק מהמשלחות.

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , ג' בכסלו תשפ"א

Eurovision
Eurovision
Orit Penini / KAN 11

כמו אירועים רבים במהלך השנה החולפת בוטל גם האירוויזיון שהיה אמור להתקיים בהולנד.

מאז עברו כמה חודשים והמצב טרם השתנה, אבל מארגני התחרות החליטו שהפעם הם לא מוותרים, ויהיה אשר יהיה, האירוע יתקיים.

אז איך נערכים לאירוע שכזה בצל הקורונה? מארגני התחרות מתכוננים לכמה תרחישים וביניהם מופע חי עם קהל, מופע חי ללא קהל, ואפילו למקרה בו משלחת מסוימת או כמה ייאלצו להיכנס לבידוד בתאריכים המכריעים.

בכדי להתמודד עם סיטואציה שכזו, החליט איגוד השידור האירופי שכל מדינה תכין מראש הקלטה של השיר מבוצע על ידי הנציג בהופעה חיה כגיבוי, והקלטות אלו ישמשו למקרה שהקורונה תמנע מהם להגיע ולהשתתף בתחרות בהולנד. אגב, זו הפעם החמישית שהולנד מארחת את התחרות.

כזכור, הנציגה שלנו לאירוויזיון היא עדן אלנה, שזכתה ב'כוכב הבא לאירוויזיון' והייתה אמורה לייצג אותנו עם השיר 'Fakr libi' שכתבו לה עידן רייכל ודורון מדלי. כשהתחרות בוטלה מבלי שניתנה לעדן ההזדמנות הוחלט שהיא תייצג אותנו גם השנה, אם כי עליה להחליף שיר בהתאם לחוקי התחרות.

השיר החדש עדיין לא נבחר, והשירים המועמדים עוברים כרגע תהליך סינון ע"י ועדה מקצועית תבחר (בשני שלבים) רשימה של שירים לאחר סינון מתוך כלל ההצעות. בקרוב אמורים השירים שנבחרו לעלות לאתר ייעודי, והגולשים יבחרו מתוכם את השיר המועדף עליהם.

השירים שיזכו לדירוג הגבוה ביותר באתר ייחשפו לציבור בתוכנית מיוחדת שתשודר בכאן 11 ובדיגיטל בחודש פברואר. בתוכנית הזאת ייבחר השיר שייצג את ישראל באירוויזיון לאחר שקלול תוצאות ההצבעה של הוועדה המקצועית וקולות הצופים.