"ביקור מזכיר המדינה - כבוד גדול"

מזכיר המדינה של ארה"ב, מייק פומפאו, הודיע בצהריים (חמישי) כי ארה"ב תאפשר לסמן מוצרים שמגיעים מההתיישבות ביהודה ושומרון בכיתוב 'made in Israel'.

את הדברים הודיע מזכיר המדינה בתום ביקור שערך ב"יקב פסגות" הממוקם באזור התעשייה שער בנימין, סמוך ליישובים פסגות וכוכב יעקב.

בהצהרה רשמית שפרסם ציין פומפאו כי "מזכירות המדינה יצרה הנחיות חדשות כדי להבטיח שסימני ארץ המוצא של סחורה בהקשר הישראלי-פלסטיני, יהיו תואמים למדיניות החוץ האמריקנית. לכן, כל היצרנים המייצאים אלינו סחורה ופועלים מיהודה ושומרון יסמנו מעתה את מרכולתם כ'תוצרת ישראלית'".

לדבריו, "גישה זו מכירה במציאות ואינה משנה את המחוייבות לשלום בר קיימא כפי חזונו של הנשיא טראמפ. אנחנו נמשיך להתנגד לאותן מדינות ומוסדות בינלאומיים המובילים דה-לגיטימציה או מענישים את ישראל ואת היצרנים הישראלים ביהודה ושומרון תוך שימוש בצעדים זדוניים שאינם מכירים במציאות בשטח".

ממועצת יש"ע נמסר "אנו מברכים על ההכרזה החשובה של מזכיר המדינה פומפאו. במשך שנים רבות נעשתה דה-לגיטימציה לתוצרת של ההתיישבות הישראלית וההחלטה שהתקבלה היא אבן דרך חשובה במאבק בחרם הבינלאומי וב-BDS. בהחלטה זו, אומר הממשל האמריקאי כי אין מקום לארגונים אנטישמיים ואנטי-ישראליים".

"אנו מודים למזכיר המדינה פומפאו ולממשל האמריקאי על ההחלטה החשובה, שמכירה במציאות בשטח לפיה יהודה, שומרון ובקעת הירדן הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל ושנותנת גב למאבק בארגוני החרם. התוצרת החקלאית, מפעלי התעשייה וחממות ההייטק של האזור הם חלק חשוב בפיתוח ההתיישבות, ואנו גאים לתרום לכלכלה הישראלית ולהתקדמות הטכנולוגית בישראל", הוסיפו.

במהלך הביקור ביקב פסגות, הוענקו למזכיר המדינה האמריקני מטבע עתיק שנמצא במערות גידול יין ועליו כתב עברי קדום, וכן העתקים של ההצהרות החשובות בהסטוריה של העם היהודי: הצהרת כורש, הצהרת בלפור וההצהרה של פומאו עצמו על עמדת הממשל האמריקאי כלפי ההתיישבות הישראלית ביו"ש. שלוש ההכרזות ההיסטריות קושרות באופן נצחי את הקשר בל יינתק בין ארץ ישראל לעם ישראל.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, מסר "הביקור הוא אות למחויבות והידידות בין ההתיישבות לבין ידידיה של ישראל בארצות הברית ובממשל האמריקני. אנחנו מודים לממשל על עמידתו לצד טובתה של מדינת ישראל, העם היהודי וארץ הקודש".

מחוץ ליקב הפגינו פעילים מארגון השמאל הקיצוני שלום עכשיו אשר מחו נגד ביקורו בקריאות "ישראל, פלסטין, שתי מדינות לשני עמים".

מייק פומפיאו נחת בפסגות חזקי ברוך

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו