השרה עומר ינקלביץ' בחברון: לנצל את שעת הכושר

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' ביקרה במערת המכפלה ובישוב היהודי בעיר, "המקום הזה קשור בשורשי זהותנו היהודית ואבות האומה"

ערוץ 7 , ג' בכסלו תשפ"א

השרה עומר ינקלביץ' בחברון: לנצל את שעת הכושר-ערוץ 7
עומר ינקלביץ' בחברון
צילום: דוברות

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' סיירה היום (חמישי) ביישוב היהודי בחברון יחד עם ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן, הרב הלל הורוביץ' ראש הרשות המוניציפלית בחברון וחברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק.

במסגרת הסיור התפללה השרה במערת המכפלה ושמעה סקירה בנוגע לפיתוח היישוב היהודי בחברון.

השרה מסרה בתום הסיור: "בחברון טמונים השורשים שלנו, האבות והאמהות שלנו. התרגשתי מאד להתפלל ולסייר כאן עם המתיישבים החלוצים שנאבקים יום יום על קיומה של התיישבות יהודית איתנה בעיר האבות. זכיתי להגיע לפה בדיוק בשבוע שבו קראנו על רכישת המקום על ידי אברהם אבינו. זוהי חובתנו לשמור על המקום המיוחד הזה ולחזקו, וצריך לנצל את שעת הכושר לכך", ציינה.

השרה הוסיפה "העבודות להנגשת המערה צריכות להיות מעל לכל ויכוח פוליטי. זכותם של בעלי המוגבלויות מכל הדתות להגיע ולהתפלל במקום. זוהי זכות אנושית בסיסית. אני מחזקת את שר הביטחון בני גנץ על התנעת העבודות".

עוד אמרה השרה, כי בכוונתה לקדם במשרד התפוצות את חיזוק הקשר של יהודי התפוצות עם מערת המכפלה, ולחבר לשם כמה שיותר יהודים מכל העולם. "המקום הזה קשור בשורשי זהותנו היהודית ואבות האומה, ולכן ההכרות עימו חשובה לחיזוק הזהות היהודית".

ראש המועצה המקומית קרית ארבע חברון אליהו ליבמן הודה לשרה ינקלביץ' ואמר כי הפגישה הייתה חשובה מאוד לקידום עיר האבות: "זכות גדולה הייתה לנו לארח היום את שרת התפוצות בקרית ארבע חברון, הקהילות היהודיות חשובות מאוד לקידום עיר האבות ואנחנו מקווים שנוכל לשתף פעולה עם משרד התפוצות והשרה"