הפרטת התעשייה האווירית יוצאת לדרך

ועדת שרים להפרטה אישרה את הנפקת התעשייה האווירית. השר דודי אמסלם: מדובר בבשורה ענקית למשק הישראלי, גאווה לאומית לכל עם ישראל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בכסלו תשפ"א

T-Heron של התעשייה האווירית
T-Heron של התעשייה האווירית
צילום: התעשייה האווירית

ועדת השרים להפרטה בראשות שר הדיגיטל הלאומי דודי אמסלם (הליכוד), אישרה היום (חמישי) את הנפקת התעשייה האווירית אותו החלה רשות החברות לקדם כבר לפני כ-25 שנים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ תמכו במהלך והוא הובל על-ידי מנהל רשות החברות, ינקי קוינט, יו"ר דירקטוריון החברה הראל לוקר ומנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל.

שר הביטחון גנץ אמר לאחר ההחלטה: ״בחודשים האחרונים קידמתי את המהלך ביחד עם צוות המשרד באופן שיאזן בין הצורך לקדם את התעשייה האווירית והתנהלותה העסקית מול השווקים בעולם ובין השמירה על יכולותיה והאינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל והאמצעים שברשותה.

''במסגרת זו, הבאנו לכך שנוסח החלטת הממשלה יביא לכך שהמשאבים שייכנסו מרכישת מניות החברה, יושקעו ברובם בתוכנית פיתוח שתקדם את החברה ותביא להעסקה של מאות ואלפי עובדים בעתיד- דבר הכרחי כיום על רקע משבר הקורונה. פעלנו גם בכדי שבמסגרת המהלך יישמרו סודות המדינה והתהליכים הרגישים המתקיימים בתוך התעשייה האווירית''.

גנץ הוסיף: ''משרד הביטחון בראשותי ימשיך ללוות את התהליך ולוודא שהוא נעשה באחריות, ביעילות ותוך שהוא משרת את צורכי הביטחון, הכלכלה והמשק של מדינת ישראל".

לדברי השר אמסלם, "מדובר בבשורה ענקית למשק הישראלי, גאווה לאומית לכל עם ישראל. מיום כניסתי לתפקיד אני מאיץ תהליכי הפרטה והנפקה כמו זו של התעשייה האווירית, מהחברות הגדולות והמוערכות במשק.

''החברה תגייס כוחות חדשים, ידע והון, ותשדרג את עצמה רבות", הוסיף אמסלם. ''זהו צו השעה ואני שמח שהצלחנו להגיע להסכמות ולצאת לדרך. אין ספק שהעובדים המסורים והמקצועיים של החברה סללו את הדרך להנפקה הזו, ולולא שיתוף הפעולה שלהם ועזרתם ונכונותם לסייע, לכל אורך הדרך, לא היינו מגיעים עד הלום, ועל כך מגיע להם כל הכבוד וההערכה''.

השר אמסלם הודה להנהלה ולכל העובדים ששיתפו פעולה עם המהלך, ''ליו"ר החברה הראל לוקר, מנכ"ל החברה הנכנס בועז לוי, לו נאחל גם ברכה והצלחה, יו"ר ועד העובדים יאיר כץ, שבלעדיו זה פשוט לא היה קורה, התגייסותו האישית והמלאה שבאה לידי ביטוי בכל שלב ושלב, וכמובן למי שליוו את התהליך והביאו לאישורו, מנהל רשות החברות ינקי קוינט, מנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל ולשר האוצר ישראל כ"ץ. זהו יום חג הן לתעשייה האווירית שיוצאת לדרך חדשה, והן למשק הישראלי, שירוויח בגדול מהמהלך הדרמטי והחשוב הזה".