סגן שר הבריאות יואב קיש: "יש חשש גדול לסגר שלישי"

"אני רואה תחלואה עולה וקניונים פותחים על דעת עצמם", אמר קיש לחדשות 12. "זה אבסורד".

ערוץ 7 , ג' בכסלו תשפ"א

בדיקת קורונה
בדיקת קורונה
Reuters

סגן שר הבריאות יואב קיש התראיין בתכנית "שש עם עודד בן עמי" בחדשות 12 והזהיר כי קיים חשש גדול מסגר שלישי.

"יש דבר שמדאיג אותי, עזבנו את המדיניות שלא פותחים לפני שרואים תחלואה יורדת" אמר קיש. "יש חשש שמדינת ישראל תגיע לסגר שלישי", הצהיר.

"זו פעם ראשונה שאני אומר את זה, לא אמרתי את זה לפני כי התנהלנו בצורה מאוד מוסדרת. אני רואה תחלואה עולה, אני רואה קניונים שמחליטים על דעת עצמם לפתוח בלי שום הנחיות, זה אבסורד". הוא הוסיף בהתחשב בהתנהלות הזו "סגר שלישי כנראה יגיע".

בנוגע לשמועות סביב "חוק חיסון חובה", הדגיש קיש כי "אין שום כוונה להעביר חוק שיחייב אנשים להתחסן. יש כוונה דווקא בנושא בדיקות לאנשים עם תפקידים כמו מורים להגיד שמי שלא ייבדק, לא יבוא ללמד - זה כן".

"לחייב אנשים בחיסונים לא נעשה את זה, לא נראה תמונות של שוטרים שבאים וגוררים אנשים להתחסן", הדגיש יואב קיש בראיון לעודד בן עמי.

מפלגת "ימינה" הגיבה על הצהרתו של קיש: "כפי שהתרענו בזמן אמת: מי שחוגג סגר שני כ'הצלחה עולמית', יוביל את ישראל לסגר שלישי. ישראל משותקת".

גם ח"כ גדעון סער מהליכוד הגיב "אפשר למנוע סגר שלישי ואפשר לחזור לשיגרת חיים בטוחה. בדיקות כלל-ארציות, לפי אזורים, תוך זמן קצר, יאפשרו איתור כלל החולים (כולל פרה-סימפטומטיים וא-סימפטומטיים), בידוד אפקטיבי של החולים, וחזרה לשיגרת חיים בקהילה ללא סיכוני הדבקה. לישראל יש את היכולות למהלך כזה''.