טקס הנחת אבן הפינה
טקס הנחת אבן הפינהצילום: דוברות

טקס הנחת אבן פינה לשני גני ילדים עירוניים ולמרכז "בית חם ובית מדרש" של עמותת שעלים יתקיים בשבוע שעבר בבית שמש.

הבית החם יהווה בית לילדים תושבי השכונה ושלומדים במוסדות החינוך במקום.

האירוע התקיים במעמד ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך, סגנית ראש העיר רינה הולנדר ויו"ר עמותת שעלים הרב רחמים ניסימי. האירוע התקיים תוך הקפדה מוחלטת על הנחיות משרד הבריאות.

ראש העיר בלוך אמרה "אפתח ואומר חג שמח. אנחנו עסוקים בפיתוח, פיתוח של תחומים שונים. העיר בית שמש מתפתחת בתחומי כלכלה וחברה. השותפות עם שעלים היא אסטרטגית. שעלים היא לא רשת בתי ספר, שעלים זו תפיסת עולם. בשעלים רואה את המרחב, כיצד אני רואה את המכלול ואיך לוקחים אחריות.

''יש שמקטרים ויש שעושים, ושעלים בחרה בעשייה", שיבחה בלוך. ''אנחנו רוצים לחיות חיים משותפים. חיי תעשייה, מסחר, תרבות והכול עם חיי תורה. שעלים היא דוגמא לכך. בית שמש בונה בשנה הבאה 400 כיתות. זו תנופה ואנחנו מכאן נוביל תנופה", הבטיחה.

צילום: דוברות
צילום: דוברות

סגנית ראש העיר עו"ד רינה הולנדר: "אני פותחת בהכרת הטוב. ילדיי כולם התחנכו בשלב מסויים במוסדות 'שעלי תורה'. אז תמיד אפתח ואומר תודה לפועלכם. חנוכת מבנה זו אחיזה בקרקע. בניין זו נוכחות. אתם רשת שעלים משלבים את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל.

''אני מקווה שנזכה יחד אתכם להביא את החזון והחלום לשכונות מתפתחות בעיר בית שמש. אין לי ספק שנגשים יחד את החזון לעתיד העיר. אין זכות גדולה יותר מלהקים בתים ובעיקר בתי תמיכה אישית וחינוכית", הוסיפה הולנדר.

הרב רחמים נסימי, יו"ר עמותת שעלים, אמר "אנחנו עוברים בעיר בית שמש תהליך. אנחנו מניחים אבן פינה, נוטעים כאן את החזון והתקווה. היום אנחנו נוטעים וקובעים את מתווה העתיד. הבית יהיה נגיש בכל היום והלילה. אנחנו רוצים לקדם ולחזק את הילדים בסיכוי להצליח ולפרוח. אבן מאסו הבונים הייתה לראש פינה".