דיל מנכ''ל - חשכ''ל
הוד בצר ימונה למנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי

במסגרת "דיל" בין הליכוד לכחול לבן, מינויו של בצר יאושר בממשלה יחד עם מינויו של יהלי רוטנברג לתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' בכסלו תשפ"א

הוד בצר ימונה למנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי-ערוץ 7
גנץ ונתניהו
צילום: Oren Ben Hakoon

אל"מ במיל' הוד בצר, תושב אלקנה והאדם המקורב ביותר לשר הביטחון בני גנץ שמלווה אותו מתקופת שירותו הצבאי, ימונה ביום ראשון הקרוב למנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי.

במסגרת "דיל" בין הליכוד לכחול לבן, מינויו של בצר יאושר בממשלה יחד עם מינויו של יהלי רוטנברג לתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר.

בשמאל תקפו את המינוי של בצר שיוצא לפועל לפני מינוי מפכ''ל, פרקליט מדינה ומנכ''ל משרד המשפטים, במיוחד על רקע העובדה שמשרד ראש הממשלה החליפי עשוי להתבטל בהתערבות בג''ץ או במקרה של פיזור הכנסת והליכה לבחירות.

ח"כ עפר שלח (יש עתיד) אמר ''הנה מה שחשוב באמת לגנץ: ב'תמורה' למינוי החיוני של חשב כללי באוצר, שאותו עיכבה באופן שערורייתי, קיבלה כחול לבן מנכ״ל למשרד הריק של ראש הממשלה החליפי. לא מנכ״ל למשרד המשפטים, לא מפכ״ל משטרה. ג׳וב לחברים לפני הכל''.

גם העיתונאים מתחו ביקורת על הדיל בין המפלגות. בן כספית צייץ בטוויטר: ''סוף סוף בשורה טובה. אחרי שהכחישו (כלומר שיקרו), הדיל אכן נחתם וההישג הושג. הוד בצר ימונה למנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי! תמורת מינוי חשב כללי.

''כמה טוב לדעת שגנץ שומר עלינו. כמה טוב להיווכח בהבטחת בחירות מתגשמת. מנכ"ל משרד משפטים, פרקליט מדינה, מפכ"ל, כל אלה ימתינו. לא נורא".

כתב חדשות 12 ירון אברהם הגיב: ''כחול לבן הבטיחו פוליטיקה אחרת - במקום הביאו גם הם פוליטיקה של שקרים. שלא נדבר על חוסר החוכמה שבהכחשה, שהרי מינוי בסוף מתגלה. חובבנות ואובדן אמינות. ובשביל מה? בשביל כיסא להוד בצר במשרד שעוד רגע לא יהיה קיים''.

בחודש מרץ האחרון הפגינו בני נוער באלקנה מול ביתו של אל''מ במיל' הוד בצר, ראש המטה של בני גנץ, בקריאה להקים ממשלה ציונית ולא לשתף פעולה עם תומכי טרור, ''יש דברים שלא עושים''.