מנסור עבאס מברך על המגעים עם כחול לבן

חה"כ עבאס מברך את חה"כ איימן עודה לאחר שמפלגת כחול לבן החלה לראות בו שותף פוליטי לגיטימי.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ד' בכסלו תשפ"א

מנסור עבאס מברך על המגעים עם כחול לבן-ערוץ 7
ח"כ מנסור עבאס
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ מנסור עבאס, יושב ראש מפלגת רע"מ ברשימה המשותפת מברך את ח"כ איימן עודה על יחסיו הגלויים בימים אלה עם שר המשפטים אבי ניסנקורן ומפלגת כחול לבן על רקע הצעת חוק שהגיש עודה למאבק בתופעת הנשק הבלתי חוקי במגזר הערבי.

במאמר שפורסם באתר "כול אל-ערב", עבאס ביקש מעודה להודות לו על שפתח את הדרך עבורו להתקבל כשותף לגיטימי ובאופן גלוי ע"י מפלגת כחול לבן. הדברים נכתבו בנימה עוקצנית משתמעת המתייחסת לביקורת שנשמעה ברשימה המשותפת נגד עבאס בגין המגעים שקיים עם מפלגת הליכוד בנושאים הקשורים לאוכלוסיה הערבית בישראל.

בהתייחסו להצעת החוק של עודה, הביע עבאס הסתייגות מהרעיון להטיל קנס בסך 250 אלף ש"ח על המחזיק נשק בלתי חוקי.

לדברי עבאס, הצעת החוק מכוונת לטפל בסימפטומים ולא במחלה עצמה, שאחדות מסיבותיה היא העוני, מיעוט משאבים כלכליים וקרקעות והיעדר תקווה אצל בני הנוער.

הקנס הגבוה, אמר עבאס, עלול להחמיר את הבעיה הכלכלית ומשפחות שיתקשו לשלם אותו עלולות לפנות לשוק השחור, שהוא אחד הגורמים לאלימות.

מעבר לכך, טען עבאס, הקנס הגבוה עלול להעניק לממשלה תמריץ לביצוע פשיטות על בתים במגזר הערבי לצורך חיפוש נשק, שכן יש בכך רווח גדול לאוצר המדינה המסתכם במיליארד דולר על תפיסת 4,000 כלי נשק.

עבאס ציין, כי על פי תפיסתו הממשלה צריכה לטפל בבעיית האלימות במגזר הערבי, אך לא באמצעות חוקים שיגרמו למשפחות עניות לממן את הממשלה.