מימין: חסייסי, מלר הורוביץ, לוין ולאון-ימין
מימין: חסייסי, מלר הורוביץ, לוין ולאון-ימין צילום: דני שם טוב/דוברות הכנסת

הבוקר (שישי) נחשפות תוצאות ועדת המכרזים לשתי משרות סגני מזכירת הכנסת ומתברר כי שתי עובדות הכנסת אלינור לאון-ימין וראדה חסייסי זכו באחד מהתפקידים החשובים במשכן.

למשרה הנחשקת הגישו מועמדות עובדים ראויים רבים אך חסייסי (41), רכזת פרלמנטרית בועדת החוץ והביטחון של הכנסת וימין (47) מנהלת לשכת מזכירת הכנסת ונאמנת המליאה בשנים האחרונות, הצליחו לעבור את הליך המיון המורכב.

אלינור לאון-ימין עובדת בכנסת 24 שנים. ימין שירתה בחיל המודיעין, היא בוגרת תואר ראשון בהצטיינות בלימודי השפה הערבית ולימודי המזה"ת ובוגרת תואר שני בלימודי המזה"ת באוניברסיטה העברית.

ימין ניהלה שנים רבות את לשכת מזכירת הכנסת ובמסגרת תפקידה תיאמה את סדר היום של ישיבות המליאה, סייעה בתהליכי בחירות חשאיות במליאה בהן בחירת נשיא המדינה, בחירת מבקר המדינה ובחירת נציגי הכנסת לוועדות הבוחרות נושאי משרות שיפוטיות.

בכנסת סיפרו כי ימין לוקחת חלק חשוב כנציגת מזכירות הכנסת בהכנת תרגילי "כנסת תמיד" להתמודדות הכנסת בעיתות חירום ומשבר. כ"נאמנת מליאה" סייעה ימין למזכירת הכנסת בניהול ישיבות המליאה לצד יושב-ראש הכנסת וסגניו במשך שנים רבות ובחירתה לתפקיד החשוב תתרום לפעילותה הסדירה של הכנסת.

חסייסי נשואה ואם לשלושה, דרוזית ילידת דלית אל-כרמל, שלמדה ספרות אנגלית באוניברסיטת חיפה ותואר שני בלימודי תרבות באוניברסיטה העברית בירושלים - החלה את דרכה בכנסת כחוקרת במרכז המחקר והמידע של הכנסת ולאחר מכן התקדמה לתפקידה האחרון והמסווג בועדת החוץ והביטחון.

חסייסי המתגוררת בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים עברה דרך ארוכה עד לזכייה בתפקיד הבכיר ביותר לאישה דרוזית בשירות המדינה כאשר עבודתה הראשונה הייתה מורה לאנגלית - תפקיד אותו היא זוכרת לטובה.

הצלחתה של ראדה היא הצלחה משפחתית כפולה לאחר שהחודש בעלה באדי זכה להיות הפרופסור מן המניין הדרוזי הראשון באוניברסיטה העברית בירושלים. "זאת זכות גדולה להיות חלק מצוות מזכירות הכנסת, הלב הפועם של הפרלמנט הישראלי", אמרה ראדה, "אני נרגשת מאוד לעבוד עם מזכירת הכנסת ירדנה מלר-הורוביץ שהיא מבחינתי סמל מסמליה של הכנסת ומהווה עבורי ועבור הנשים בכנסת מודל לחיקוי. אני מאמינה שהכנסת היא סמל לאזרחות שבה הגיוון והייצוג של כל קבוצות החברה היא ערך עליון."

חסייסי ביקשה להודות בסוף דבריה לבן זוגה באדי חסייסי "על האהבה והתמיכה לאורך כל הדרך", ולשלושת ילדיה "על האושר והעניין שהם מכניסים לנו לחיים".

יו״ר הכנסת ח״כ יריב לוין: ''מינוין של אלינור לאון-ימין וראדה חסייסי, שתי נשים, לסגניות תחת מזכירת הכנסת ירדנה מלר-הורוביץ, אישה עתירת ניסיון פרלמנטרי, מהווה כוח נשי פורץ דרך בכנסת ה-23. מינוי של אישה דרוזית ראשונה בתפקיד הוא ציון דרך היסטורי בשילוב של כל חלקי החברה בתפקידי מפתח בשירות הציבורי. הכנסת שמה לעצמה למטרה את קידומן של נשים מוכשרות ומקצועיות בתפקידי מפתח, ותמשיך להוות דוגמא בתחום זה״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו