"לכו לבני ברק": מהומה במניין הרחוב

תושבי שכונת ''כוכב הצפון'' בתל אביב נתקלים מדי יום בהערות מצד שכנים שדורשים להפסיק את התפילה. "כל היום אתם פה, נמאס''.

ערוץ 7 , ד' בכסלו תשפ"א

תושבי שכונת ''כוכב הצפון'' בתל אביב הנאלצים להתפלל על המדרכה ברחוב בשל סגירת בתי הכנסת, נתקלים מדי יום בהערות מצד שכנים שדורשים להפסיק את התפילה וטוענים שהיא מפריעה להם.

בתיעוד שפרסם אריאל אלחרר בטוויטר נשמעים שכנים צועקים על המתפללים "כל היום אתם פה, נמאס מזה, אני לא גרה בבני ברק. אתם מפריעים לשכנים''.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (ימינה) אמר בתגובה כי הוא משוכנע שמדובר במיעוט צעקני שמתנגד למנייני הרחוב. ''כואב מאוד. אבל אני מאמין בכל מאודי שזה מיעוט קטנטן והכי לא מייצג בחברה הישראלית. כמו ההוא וההיא שהתנהלו הזוי השבוע וגונו מקצה לקצה.

''אז בואו לא ניתן לזה יותר משקל. הרוב המוחלט של החברה הישראלית אוהב ומכבד את המסורת ובוודאי סובלני ומתחשב במקרים כאלה. עם ישראל חי'', כתב סמוטריץ' בטוויטר.

בתוך כך, שבעה קניונים ברחבי הארץ פתחו הבוקר (שישי) את שעריהם ללקוחות, בניגוד לקביעת קבינט הקורונה שטרם אישר את פעילות הקניונים ולא קבע מתווה לפתיחתם.

בין היתר נפתחו קניוני עזריאלי ברחבי הארץ, קניון איילון וכן ''הקריון'' בקריית ביאליק, גרנד קניון באר שבע, הקניון הגדול בפתח תקווה וקניון מודיעין.

שוטרים שעברו בין החנויות דרשו מבעליהן לסגור לאלתר ואיימו בחלוקת דוחות. "יש החלטת ממשלה. אנחנו מזהירים אתכם ומבקשים שתסגרו. בפעם הבאה זה יהיה דוח".

אתמול (חמישי) אובחנו בישראל 758 חולי קורונה חדשים, לאחר שבוצעו 54,955 בדיקות. ישנם 304 חולים שמצבם מוגדר קשה ו-134 מונשמים. מניין הנפטרים מקורונה בישראל עלה ל-2,742 בני אדם.

דוח של מרכז המידע הלאומי למערכה בקורונה זיהה בשבוע האחרון עלייה במספר המאומתים החדשים בממוצע שבועי, לראשונה זה חודש וחצי.

במרכז המידע הלאומי מזהירים: "המשך ההקלות ללא הקפדה יתרה צפוי להאיץ את רמת התחלואה. חיסונים כאלו ואחרים לא צפויים להשפיע באופן ממשי על מהלך המגפה בישראל בחורף הקרוב".טוען....