תנין
תניןצילום: איסטוק

ילד בן ארבע ננשך בידו היום (שבת) על ידי תנין במהלך ביקור בחוות התנינים קרוקולוקו שבערבה.

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי, והוא פונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשמצבו קשה.

מבית החולים נמסר הערב כי מצבו התייצב בעקבות ניתוח שעבר. הוא צפוי לעבור מחר ניתוח נוסף. בית החולים מסר כי היד מתפקדת. בעל החווה נחקר הערב באזהרה בתחנת דימונה בחשד לגרימת חבלה ברשלנות וניהול עסק ללא רישיון.

אמו של הילד, חנאן ג'פאלי, שחזרה מבית החולים את האירוע הקשה. "יצאנו לטיול רגיל של שבת, אל חוות התנינים הקרובה אלינו. נכנסנו, נהנינו, ורצינו לצאת", סיפרה. "הוא כנראה רצה להגיד לתנין שלום, אז הוא חזר וליטף אותו - והתנין פשוט נשך אותו. שמענו צעקות, הם החזיקו את הילד וממש משכו אותו מהפה של התנין. נתתי לו טיפול והרגעתי אותו. הוא איבד הרבה דם, אני מקווה שיהיה בסדר".

חובש מד"א גדי גוהר ופרמדיק מד"א דני אביב סיפרו כי "כשהגענו למקום ראינו ילד כבן ארבע בזרועות אמו. הוא סבל מפציעה בידו והיה כאוב, ראינו סימני נשיכה. אנשים במקום העניקו לו עזרה ראשונה בתידרוך פרמדיק ממוקד מד"א ועצרו לו את הדימום. בסיוע כוח רפואי של צה"ל, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל טיפול תרופתי לכאב. העברנו אותו למסוק מד"א שנחת בסמוך ופינה אותו לבית חולים סורוקה כשמצבו בינוני עד קשה".

לב הוסיף כי "הילד שוטט לבדו לכמה רגעים, התקרב לבריכת התנינים הצעירים בניגוד להנחיות - והכניס את ידו מבעד לגדר. אחד התנינים הצעירים תפס בשיניו את כף ידו ושרט אותה". לדבריו, "הילד נמשך במהרה על ידי המטפלת שהבחינה במתרחש. מתנדבי מד"א מספיר הגיעו מהר לאזור, חבשו את היד המדממת ואף עשו לילד חוסם עורקים".