גבעת עוז וגאון, לפני הקורונה
גבעת עוז וגאון, לפני הקורונה צילום: דוברות

לקראת סמסטר חורף של בית המדרש ״חברותא״ בשמורת "עוז וגאו"ן", נפגשנו עם יהודית קצובר ונדיה מטר כדי לשמוע על ההכנות לסמסטר החדש, על השיעורים הראשונים ועל השאיפות הלאה.

בית המדרש "חברותא" הוקם לפני חמש שנים במטרה ליצור נוכחות בכל השטח מעל צומת הגוש מזרחה. בעקבות הקורונה פועל בית המדרש דרך הזום.

קצובר מספרת: ״הנשים שבדרך כלל היו באות לכאן הן מהאזור הקרוב, ירושלים, קרית ארבע, מעון, אפרת, חברון ועוד. ובית המדרש הזה היה מפגש חברתי ולימודי מאוד טוב״.

אילו תכנים מיוחדים מועברים אצלכם?

״התכנים הם כמובן קודם כל ארץ ישראל, אחר כך ירושלים, אמונה ולימודי התנ"ך, שיעור ראשון – "פרשת שבוע באמונה" עם הרבנית שרה טראגין שהיא מדהימה ומיוחדת, מחוברת מאוד לארץ ישראל ולעולם החינוך והשליחות בהפצת התורה והשיעורים שלה ממש מדהימים.

״אחר כך יש את הרב יצחק לוי שמעביר שיעור בנושא "ירושלים". הרב יצחק אישיות קורנת, ממש מדהימה, אי אפשר לתאר את זה וממילא כל התוכן שלו חודר ישר לנשמה. אחריה אנחנו זוכים לשמוע את הרב דוד נתיב והרב חיים פלק, שתי אושיות מדהימות ואמוניות מאוד שמחברים אותנו לאהבת הארץ ביחד עם אמונה תמימה בקב"ה״.

קצובר מעידה כי בית מדרש מאגד בתוכו עשרות נשים הצמאות לשמוע תורה המחוברת בקשר ישיר לארץ ישראל.

לקראת תוכנית החורף, בית המדרש נקשר לתוכנית "בית מדרש״תי" של האגף לתרבות יהודית במשרד להשכלה גבוהה ומשלימה, במטרה להנגיש את התכנים שלו לציבור הרחב מכלל חלקי הארץ ולחבר את כל עם ישראל לרוח הגדולה של בית המדרש.

אתן מוזמנות להצטרף לסמסטר הקרוב ולקחת חלק בלימוד בבית המדרש. לפרטים נוספים והיצטרפות >> https://bit.ly/373b7Rw