איש גלי צה"ל יהודה גבאי נפטר לאחר שנפצע קשה בתאונת דרכים

רב-סמל בכיר (מיל') יהודה גבאי ז״ל מיחידת גלי צה"ל נפטר היום לאחר שנפצע באורח קשה בתאונת דרכים.

ערוץ 7 , ה' בכסלו תשפ"א

איש גלי צה"ל יהודה גבאי נפטר לאחר שנפצע קשה בתאונת דרכים-ערוץ 7
יהודה גבאי
צילום: דובר צה״ל

נגד צה"ל במילואים, רב-סמל בכיר (מיל') יהודה גבאי ז״ל, בן 67, מיחידת גלי צה"ל נפטר היום לאחר שנפצע באורח קשה בתאונת דרכים במרכז הארץ לפני כארבעה חודשים.

הודעה נמסרה למשפחתו. רב-סמל בכיר (מיל') יהודה גבאי ז"ל הועלה מדרגת רב-סמל מתקדם לדרגת רב-סמל בכיר לאחר מותו. הלוויתו תערך מחר (א') בשעה 12:00 בבית העלמין הצבאי בראשון לציון.

מגלי צה"ל נמסר כי יהודה הצטרף לשורות גלי צה״ל עוד במהלך שירותו כחייל. בין השנים 1974 ועד 1985 היה לעובד התחנה ושימש כנהג ניידות השידור וההקלטה.

זה כ-30 שנה שירת כאיש מילואים של גלי צה״ל, כ-20 מתוכן בהתנדבות, לאחר שעבר את גיל הפטור, והביע רצון וחשיבות להמשיך בפעילותו בתחנה. לפני כארבעה חודשים היה מעורב בתאונה מצערת ונפצע באורח קשה.

"יהודה תרם תרומה עצומה לשידורי התחנה, התאפיין בלב רחב ורצון בלתי נלאה לסייע לתחנה ולאנשיה. כחלק מתפקידו השתתף יהודה באין ספור מבצעי שידור מיוחדים, שידורי חוץ בשגרה ובחירום, ושידור הופעות חיות מרחבי הארץ.

במלחמות ישראל ובעיתות חרום נהג יהודה לאסוף מכתבים ומברקים מחיילי צה״ל למשפחותיהם שבעורף, בעת שביקר בבסיסים, במוצבים ובשטחי הכינוס השונים ברחבי הארץ כחלק משידורי גלי צה״ל. זו דוגמה אחת מני רבות לעבודתו הרבה ומסירותו האין סופית של יהודה. ביום העצמאות תשע״ט, 2019, קיבל יהודה אות הצטיינות על פועלו הרב בתחנה. משפחת גלי צה״ל כואבת את לכתו ומבקשת להביע תנחומים מעומק הלב למשפחה", נמסר.

שמעון אלקבץ, מפקד גלי צה״ל והעורך הראשי ספד לו "יהודה גבאי ז״ל היה הרבה מעבר לנהג ניידת השידור, תפקיד חשוב בפני עצמו. יהודה הכיר כל חלק וכל פינה, ידע לפתור כל בעיה, גבר על כל תקלה - אפשר לומר שהניידת הייתה לממלכה הבלתי מעורערת שלו. הוא היה ללב פועם ולרוח שהניעה את הספינה בדרכה לשידורים השונים. בחיוכו התמידי, מסירות אין קץ, מקצועיות ורוחב לב היה יהודה למרכיב יסודי בתחנה. אנו אבלים היום אבל כבד על חבר יקר לכולנו ואיש מקצוע, שמקום העבודה היה לו למשפחה. ברוך דיין האמת״.