עורך דינו של פולארד: הם מתכננים לעלות לישראל

עורך דינו של יונתן פולארד, אליוט לאואר, בשיחה עם ערוץ 7: יונתן מודה מאוד על התמיכה לאורך השנים, זה החזיק אותו ועזר לו לשרוד.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ו' בכסלו תשפ"א

אליוט לאואר, אחד מעורכי דינו של יונתן פולארד, שוחח עם ערוץ 7 לאחר שוועדת השחרורים החליטה שלא להאריך את ההגבלות שהוטלו על פולארד, לאחר שחרורו מהכלא לפני כחמש שנים.

"זו הייתה השבת הראשונה מזה 35 שנה שבה יונתן היה אדם חופשי באמת, והיה מסוגל לבוא וללכת כרצונו. אני חושב שיש התרוממות הרוח והתרגשות. יש להם הרבה דברים לעשות עכשיו שהחיים לפניהם והם מסוגלים לתכנן", אומר לאואר.

בתשובה לשאלה האם פולארד יעלה לישראל עכשיו שהוא אדם חופשי, משיב עורך הדין: "הם בהחלט מצפים לעלות לישראל. בגלל מצבה הרפואי של אסתר, עליהם לקבל קודם כל אישור מהיועצים הרפואיים בניו יורק ולוודא שהיא מסוגלת לטוס מבחינה רפואית וכן לקבוע הסדרים מתאימים בישראל להמשך הטיפול. ברגע שזה ייעשה, אני חושב שזו רק שאלה של לוגיסטיקה, אריזה ועליה למטוס".

לאואר אומר כי פולארד "מודע מאוד" לכל הארגונים שקיימו פעילויות לשחרורו לאורך השנים והוסיף כי "הוא אסיר תודה על כך. הוא הודה לרבים מהאנשים אך אלה הם רק חלק מאנשי המפתח. הוא מודע היטב כמה תפילות נערכו בשמו, כמה פרקי תהילים נאמרו, כמה שירים, כמה סרטים הופקו לאורך השנים. הוא מכיר בכך, הוא מעריך את זה".

"במידה רבה", מוסיף לאואר, "התמיכה הזו אפשרה לו לצאת מהכלא ומהחוויה הזו יציב כפי שהוא. זה ממש להיות עוד משמעותי עבורו גם היום - כל התמיכה והאהבה שהוא מקבל מרבים, ובפרט מארץ ישראל".

כשנשאל על תחושותיו שלו, משיב לאואר: "ברור שיש תחושה של הישג. ז'אק [סמלמן] ואני עבדנו על כך קצת יותר מ-20 שנה. היו אכזבות ולדעתי נעשה עוול אדיר ליונתן כשדינו נגזר. העוולות התמשכו כשהוא הושאר בכלא במשך 30 שנה, הן המשיכו עם המגבלות האבסורדיות האלה שהוטלו עליו, אבל יש תחושת סיפוק אדירה שהצלחנו להוציא אותו מהכלא, ולבסוף הצלחנו בעצם לגרום לממשל להסכים להסיר את המגבלות. אז מבחינתנו זו תחושה אדירה של הישג ואני גאה שהיתה לנו את האפשרות לשרת את יונתן ולשרת את העם היהודי".