הרב דוד חי הכהן מסביר:
"זו לא עצומה לתמוך בנתניהו כראש ממשלה"

"לא יתכן לרדוף אדם בלי סוף, לשנוא אותו, לדבר עליו דברי בלע כשהוא ראש ממשלה של עם ישראל", אמר הרב שחתם על העצומה להגנת נתניהו

רפאל לוי , ו' בכסלו תשפ"א

הרב דוד חי הכהן
הרב דוד חי הכהן
ישיבת בת ים

הרב דוד חי הכהן, ראש ישיבת נתיבות ישראל בבת ים, הסביר הבוקר (ראשון) את העצומה עליה חתם יחד עם הרב שלמה אבינר והרב דב ליאור ובה יצאו להגנת ראש הממשלה נתניהו.

בשיחה עם בני טיטלבוים בכאן מורשת הבהיר הרב הכהן, "זו לא היתה עצומה לתמוך בנתניהו כראש ממשלה אלא קיום המצווה 'האלוקים יבקש את נרדף', וחכמים אומרים שאפילו צדיק רודף את רשע, האלוקים יבקש את נרדף".

"לא יתכן לרדוף אדם בלי סוף לגנות אותו, לשנוא אותו, לדבר עליו דברי בלע כשהוא ראש ממשלה של עם ישראל שיש הרבה טובות שגם המתנגדים שלו לא יכולים להתכחש שהוא עשה לעם ישראל. אני לא איש ליכוד ולא באתי לתמוך מהמפלגה, אבל אי אפשר להתעלם מהדברים הטובים שלו", הסביר הרב.

מי רודף את נתניהו?

"כל המפגינים והתוכניות שדואגות לשדר יום יום כמה מפגינים היו מול הבית שלו, לא לתת לו מנוחה לא למשפחה, לא מסתפקים בהפגנה ליד משרד ראש הממשלה אלא ליד הבית. זאת הצקה אישית שאסור לעשות את זה, בפרט שאנחנו נמצאים במצב של קורונה, מצב קשה מאוד. ראש ממשלה צריך בזמן הזה להיות צלול, להיות מסוגל, ומדברים על זה שבגלל המשפט שלו הוא לא מסוגל, אז על אחת כמה וכמה אסור לגרום את הנזק ואת הצער ואת הרדיפה הזאת אם הוא בקיסריה, אם הוא בירושלים".

הרב דוד חי הכהן הסביר כי עמדתו אינה סותרת את זכות ההפגנה, "מותר למחות ומותר להפגין, אבל לא רדיפה אישית. לי אין טלוויזיה בבית אבל סיפרו לי שדיברו שם דברים מאוד אישיים כמו קללות ודברי שטנה שזה דבר שאסור לעשות לראש ממשלה, גם אם ראש ממשלה הוא מהחוג השונא בצורה קיצונית. יש מצווה לכבד מלך, יש מצווה לכבד ראש ממשלה הוא כעת עושה שירות בשביל כל עם ישראל. רדיפה אישית ליד הבית שלו זה דבר שלא יעשה. אם רוצים להפגין נגד הדרך הציבורית יש מקומות ציבוריים. לא ליד הבית ולא ליד המשפחה, לברר איפה הוא נמצא וללכת להפגין שם"

הרב מתח ביקורת על התקשורת ויחסה למפגינים ואמר כי בעוד יש אלפים ורבבות שמתפללים בגשם ובקור בחוץ, אף אחד לא מסקר את זה, "אבל כשיש כמה אנשים שעומדים ואומרים דברי שטנה נגד ראש הממשלה צריך לשדר את זה יום יום. זה לא יפה. זה דבר שלא יעשה לאף אחד בוודאי לראש הממשלה שמכהן. אם הוא אשם או לא אשם, יכריעו בבית המשפט לא ברחוב".