הרש"פ: גליק ומתנחלים "פרצו" להר הבית

סוכנות הידיעות הרשמית של הרשות הפלסטינית ממשיכה לתאר כל נוכחות של יהודים בהר הבית כבלתי לגיטימית וכ"פריצה"

דלית הלוי - ערוץ 7 , ו' בכסלו תשפ"א

יהודה גליק
יהודה גליק
צילום: חזקי ברוך

סוכנות הידיעות הרשמית של הרשות הפלסטינית "וופא" ממשיכה להתייחס לנוכחות של יהודים על הר הבית כבלתי לגיטימית ו"התפרצות" לשטח של אתר אסלאמי קדוש.

היום (ראשון) דיווחה "וופא" על ביקור חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק בהר הבית במילים הבאות: "המתנחל הקיצוני יהודה גליק הוביל ביום ראשון בבוקר התפרצות לרחבת מסגד אל-אקצה המבורך מכיוון שער המוגרבים. מחלקת ההקדשים האסלאמיים מסרה, כי גליק ו-52 מתנחלים שנילוו אליו התפרצו בקבוצות (לרחבת מסגד אל-אקצה) וביצעו סיורים פרובוקטיביים ברחבה תחת אבטחת כוחות הכיבוש הישראלי".

הרשות הפלסטינית שוללת כל זיקה היסטורית או דתית של העם היהודי לארץ ישראל ולהר הבית. על פי תפיסתה, הר הבית הינו אתר דתי אסלאמי מקודש השייך למוסלמים בלבד, והוא כולל את כל שטח העיר העתיקה כולל הכותל המערבי, המוכנה באסלאם כותל אל-בוראק, המקום בו על פי האמונה המוסלמית מוחמד קשר את סוסו האגדי ועלה לשמיים.

בני ישראל וסיפורים רבים מהמקרא מוזכרים בקוראן, ואולם על פי התפיסה האסלאמית "התורה" שקיבלו בני ישראל הייתה המסר של האסלאם (ולא היהדות), ואילו היהודים סילפו את המסר המקורי של האסלאם וכיום התורה שבידיהם אינה נאמנה למקור.

גם הנביאים האחרים המוזכרים בתורה, ובהם אברהם, יצחק ויעקב, נחשבים למוסלמים, וכך גם ישו, אשר על פי האמונה האסלאמית קיבל אף הוא את מסר האסלאם (ולא הנצרות), והנוצרים כיום סילפו את המסר המקורי וכתבי הקודש שבידיהם מזויפים.

האסלאם אוסר על השמעת ביקורת, וקל וחומר דברי נאצה, נגד אללה, האסלאם, מוחמד או הנביאים האחרים והעונש על עבירות אלה הוא הוצאה להורג בידי בית דין אסלאמי.