חנוכת המצפה
חנוכת המצפה צילום: הביטחוניסטים

ביום שישי האחרון התקיים בבקעת הירדן טקס חנוכת "מצפה עמיתים" לזכרו ולכבודו של עמית בן יגאל הי"ד, אשר נפל לפני כשישה חודשים בפעילות מבצעית בכפר יעבד שבשומרון.

מצפה עמיתים ממוקם ליד היישוב רותם שבבקעת הירדן, במקום אסטרטגי וחשוב לשמירה על בקעת הירדן מפני השתלטות על שטחי C.

באירוע, בו השתתפו הוריו של בן יגאל הי"ד, נכח גם דוד אלחייני, יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בקעת הירדן, תא"ל במיל' אמיר אביבי, מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים, יונתן אחיה מתנועת "ארצנו" ותושבים ונוער מהאזור. המשתתפים נטעו בוסתן עצים מסביב המצפה.

אמו של עמית שהשתתפה בטקס חנוכת המצפה אמרה: "מצפה – זה להסתכל קדימה. זו האחריות שלנו להיות נוכחים, להנות מהכאן ועכשיו. דווקא פה הקמנו את התצפית, מול הזריחה. עמית מאוד אהב את הטבע, מאוד אהב את הזריחה. היא האירה אותו באור צהוב, אור של אהבה ושמחה ליום חדש. הנוער המדהים שנמצא פה בטקס, מגיע להם כל הכבוד, על הבנייה, על זה שלא הפסיקו לרגע לשאוף ולבנות את המקום."

תא"ל אמיר אביבי, מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים שהשתתף בטקס ציין "זה מקום שמאוד מסמל את החשיבות של התרומה של עמית, שהוא אחד משרשרת ארוכה של לוחמים של עם ישראל שנתנו הכל בשביל שאנשים יוכלו להתקיים פה. המאבק הזה לא תם, ואחד המסרים החשובים לנוער פה, זה לדעת שעוד לא הגענו למנוחה והנחלה, עמית עשה את שלו, המשפחה שלו נתנה הכל. אתם הנוער, אתם הדור הבא שנקרא לדגל, לשמור על ביטחון ישראל."