ביקור משלחת השומרון בדובאי: הפלסטינים זעמו, העולם הערבי בירך

באיחוד האמירויות ברכו על הגעת המשלחת מהשומרון אל דובאי ופרסמו סרטון לסיכום הביקור .יוסי דגן: "צופים שיתופי פעולה טובים בעתיד''.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ו' בכסלו תשפ"א

ביקור משלחת השומרון בדובאי: הפלסטינים זעמו, העולם הערבי בירך-ערוץ 7
יוסי דגן ואמיתי רויטמן עם אנשי עסקים בדובאי
צילום: דוברות שומרון

הגעתו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אל דובאי בראש משלחת אנשי עסקים מהשומרון סוקרה בהרחבה בתקשורת הערבית.

דיווחים על משלחת המתנחלים הופיעו בין היתר בבאל-ערביה, המושך לדף הפייסבוק שלו למעלה מארבעה מיליון עוקבים, באל ג'זירה הקטארית, באתרי 'אולטרה פלסטין' ו'פלסטין עכשיו', בעיתון הכלכלי המצרי אל-מל, בכלי תקשורת מטורקיה וכמובן בתקשורת האמירתית.

המארחים של המשלחת באיחוד האמירויות הפיצו סרטון תדמית לסיכום הביקור, בו הם מציינים בין השאר כי הם מקיימים שיתוף פעולה רשמי עם המועצה האזורית שומרון.

נביל שעת', שר החוץ הפלסטיני לשעבר, הגיב בחריפות לקבלת הפנים החמה שניתנה מהשומרון באיחוד האמירויות ואמר כי מדובר באירוע "כואב" וכי המתנחלים הם הביטוי לתוקפנות הישראלית נגד הפלסטינים. לדבריו שיתוף הפעולה בין המתנחלים לאמירתים הוא כואב במיוחד.

גם ארגון הטרור החזית הדמוקרטית פרסם תגובה קשה לחיבוק החם שניתן למשלחת מהשומרון ע''י אנשי העסקים והבכירים בדובאי: "החזית הדמוקרטית מגנה את קבלת הפנים שעשו באיחוד האמירויות למשלחת מההתנחלויות ועל הכוונה לרכוש מוצרים מההתנחלויות".

כזכור, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ביקר בשבוע שעבר בדובאי והוביל קבוצה של אנשי עסקים מהשומרון שנפגשו עם מקביליהם באמירויות. במהלך השיחות נוצרו קשרים ושיתופי פעולה בין אנשי העסקים מהשומרון לאנשי העסקים מהאמירויות.

"קבלת הפנים החמה מראה שיש עתיד לשיתוף פעולה בין הצדדים", אמר דגן. ''תגובת הרשות הפלסטינית וארגון הטרור החזית הדמוקרטית היא חלק מדרך הטרור בה נוקטת ה'רשות' דרך שעוצרת כל פיתוח גם כשהוא לטובת תושבי האיזור כולם.

"בתפיסתי תפקיד המועצה הוא גם לפתוח אפיקים כלכליים לחברות ועסקים באיזור. אני מבטיח שנפעל בכל הדרכים שברשותנו בכדי להמשיך ולקדם את שיתוף הפעולה הזה ולהביא לשגשוג כלכלי לשני הצדדים שיועיל הן לשומרון הן לדובאי והן לערביי יו''ש שמועסקים באיזורי התעשייה בכל יו''ש". בהתייחס לדבריו של נביל שעת' אמר דגן: "אלו פרפורי גסיסה של הנהגה טרוריסטית ומושחתת שכל מטרתה הנצחת הסכסוך".