אהוד אולמרט נגד יהונתן פולארד: "שיישאר בניו יורק, לא חייבים לו כלום"

ראש הממשלה לשעבר אולמרט: “פולארד עבד בתמורה לכסף ולא התנדב. עליית פולארד לישראל רק תעצים את הנזק שהפרשה הזו גרמה למדינה”.

ערוץ 7 , ו' בכסלו תשפ"א

אהוד אולמרט נגד יהונתן פולארד: "שיישאר בניו יורק, לא חייבים לו כלום"-ערוץ 7
יהונתן ואסתר פולארד
צילום: עדי גינזבורג - הועד למען פולארד

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מתח ביקורת על המרגל יהונתן פולארד ואמר כי הוא מעדיף שפולארד לא יעלה לישראל.

בראיון לפסגת העסקים של מעריב טען ראש הממשלה לשעבר כי "העיסוק בפרשה הזו גורם נזק מתמשך קשה למדינת ישראל, ואני ממליץ להימנע מחגיגות קבלת פנים לפולארד אם יחליט להגיע לישראל".

אולמרט שמח שיש לפולארד חופש תנועה בניו-יורק אך אינו רוצה לראותו מגיע לישראל. "בואו לארץ יעצים את הנזק שהפרשה הזו גרמה לנו, ושההתנהלות שלנו בפרשה הזו גרמה לנו".

לדבריו, לפרשת פולארד "יש פוטנציאל לגרום נזק אדיר גם כיום לישראל. טראמפ הולך, אבל גורמי הביטחון האמריקאים נשארים והם יבואו איתנו חשבון אם נמשיך לנצל את הפרשה הזו לצורכי פוליטיקה ישראלית".

אולמרט הזכיר: "הוא היה מרגל שעבד תמורת הרבה כסף. הוא לא היה מתנדב ציוני שהקריב את חייו, הוא היה אמריקאי אוהב ישראל שעבד בשביל הרבה כסף. ריגל לטובת ישראל, ובריגול שלו היה תועלת, אך בחשבון הכולל הנזק שנגרם כתוצאה מחשיפת מעורבותו לאינטרסים של ישראל הוא כזה שלא היה כמוהו בכל יחסינו עם ארה"ב מאז ומעולם.

''הסכנה להעצמת הנזק הזה לא הסתיימה", הוסיף ראש הממשלה לשעבר. ''אם ראש הממשלה יעשה כדרכו חגיגות קבלת פנים לפולארד, כשהוא יעוף מפה כמו שהנשיא האמריקאי עומד להתחלף - אלו שחושבים אחרת באמריקה יעשו איתנו חשבון שנשלם עליו מחיר כבד מאוד".