בליכוד נערכים לפריימריז

בכירים במפלגה מעריכים: פריימריז יסייעו לנתניהו ולליכוד לקראת הבחירות. "השרים והח"כים עובדים  כבר כאילו נפלה החלטה".

ערוץ 7 , ז' בכסלו תשפ"א

בליכוד נערכים לפריימריז-ערוץ 7
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: איתן אלחדז/TPS

מערכת הבחירות עוד לא יצאה לדרך באופן רשמי, אך בליכוד כבר נערכים לה ועל השולחן דנים בסוגיית קיום הפריימריז במפלגה, כך פורסם בעיתון 'ישראל היום'.

במוצאי השבת שעברה ערך נתניהו שיחות עם כמה בכירים בליכוד, ביניהם גם שרים בכירים, בשאלה אם לערוך פריימריז או גם הפעם לדאוג לביטולם.

מצד אחד אומרים בכירים במפלגה כי פריימריז בתקופה הקרובה יכולים להיות יעילים עבור נתניהו ומפלגתו: התעוררות השטח בתקופה שבה הסקרים פחות מחמיאים, רצון של שרים להיראות יותר בתקשורת ולדבר בשבחו של נתניהו והישגיו, לדברי בכיר במפלגה, כמו גם דחיקת אנשים שנתניהו לא רוצה לראות בשורות המפלגה - כמו ח"כ מיכל שיר ושרן השכל, והורדת גדעון סער בכמה מקומות.

מצד שני, אומרים במפלגה כי עלות עריכת פריימריז היא בין שבעה לתשעה מיליון שקלים, כספים שיכולים לשמש את המפלגה לקראת הקמפיין המתקרב.

בכיר במפלגה אמר, "לכולם ברור שאנחנו כבר בתקופת בחירות או לפחות טרום בחירות. השרים והח"כים עובדים כבר כאילו נפלה החלטה על פריימריז, מהדקים קשר עם פעילים, עם חברי מרכז, אפשר לראות את כמות המסרונים האדירה שמקבלים אנשי הליכוד מח"כים כדי להבין שיש היערכות. הפעם, גם יהיה קשה לטעון בפני בית הדין של המפלגה שצריך לבטל את הפריימריז כי הבחירות נפלו בהפתעה או שלא ידעו עליהן. זה באוויר כבר חודשים ארוכים, כמעט מאז היום הראשון שהממשלה הזאת הוקמה. יחד עם זאת, ראש הממשלה עדיין לא החליט, ואת ההחלטה בעניין יקבל רק ברגע האחרון". יצוין כי רוב השרים במפלגה מתנגדים לעריכת פריימריז".