מטוס
מטוס צילום: ISTOCK

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש המוסד יוסי כהן טסו אתמול (ראשון) בשעות אחר הצהריים לערב הסעודית. הצנזורה הצבאית אישרה את הדיווח.

באותן שעות שהו בניאום שר החוץ האמריקני מייק פומפאו ויורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן. המטוס המריא בחזרה לנתב"ג לאחר כ-4 שעות.

ראש המוסד יוסי כהן ליווה את נתניהו בנסיעה. בלשכת ראש הממשלה סירבו להתייחס אך לא הכחישו.

בשעה שבה טס נתניהו היתה אמורה להתקיים ישיבת קבינט הקורונה. במוצאי שבת הודיעה לשכת ראש הממשלה כי הישיבה תידחה ליום שני כיוון שהשרים זאב אלקין ויזהר שי לא סיימו להכין המלצות לשימוש באמצעים דיגיטליים לבלימת התחלואה. בכירים ישראלים אומרים כי היה מדובר בסיפור כיסוי לנסיעת נתניהו.

זו לא הפעם הראשונה שבה מטוס ישראלי ממריא למדינות ערב במזרח התיכון, גם למדינות שאין לנו יחסים רשמיים עימן. בירושלים לא מתייחסים לנסיעות הללו ולא מספרים על מטרתן.

ניתן רק להעריך שמי שמרבה לנסוע למדינות ערב הוא ראש המוסד יוסי כהן, ראש המל''ל מאיר בן שבת ואולי גם ראש הממשלה נתניהו. הפגישות שהם מקיימים נועדו לחזק את התיאום הביטחוני בין המדינות ואף לדון בנרמול היחסים.

כאמור, שר החוץ האמריקני פומפאו נפגש אתמול בסעודיה עם נסיך הכתר מוחמד בן סלמן. בסיום הפגישה אמר פומפאו כי הפגישה היתה חשובה וציין כי ''ארצות הברית וערב הסעודית עברו דרך ארוכה מאז שהנשיא פרנקלין דלאנו רוזוולט והמלך עבדול עזיז אל סעוד הניחו לראשונה את היסוד לקשרינו לפני 75 שנה''.

בראיון שהעניק לרשת "אל ערבייה" אמר פומפאו כי הוא ''מאמין שיהיו עוד מדינות שיצטרפו לנורמליזציה עם ישראל''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו