יעקב ליצמן
יעקב ליצמן צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

האדמו"ר מסלאנים תקף בחריפות את מינויו המחודש של ח"כ יעקב ליצמן לשר השיכון וטען כי הפוליטיקאים החרדים הופכים את מועצת גדולי התורה ל'חוכא ואיטלולא'.

"זה ענין של חילול ה' וצריך למחות על כך, לפני הבחירות דיברתי עם אנשי אגודת ישראל שיתחייבו שלא יכנסו לממשלה, הם היו אצלי והבטיחו, אבל אחרי הבחירות אתם יודעים איך זה נראה, אז הבטיחו, ונכנסו לממשלה", אמר במהלך שמחה משפחתית ביום חמישי האחרון.

לדבריו, "הציבור לא קיבל את זה, הייתה מחאה ציבורית בעניין והם יצאו תקופה אחר כך מהממשלה, והם אמרו שיהודי חרדי לא יכול לשבת בממשלה".

בדבריו טען כי חברי הכנסת עושים צחוק מהאדמו"רים. "כל ההבטחות האלו שהם אמרו שהם לא ייכנסו לממשלה, והם ראו שגם אחרי שנכנסו שעשו מהם צחוק והם יצאו מהממשלה, זה חילול ה'. מועצת גדולי התורה לא מתפקדת כבר תקופה ארוכה, ובדבר אחד מערבים אותם שאת הבוץ זורקים עליהם והפוליטיקאים עושים חוכא ואיטלולא מגדולי התורה, הם עושים מה שהם רוצים".

עמדתו העקרונית של האדמו"ר מסלאנים, עליה הוא חוזר מעת לעת, היא שאיש אגודת ישראל לא יכול לשבת בממשלה.

"אגודת ישראל צריכה לענות בעיקר על שתי שאלות מרכזיות: מה השתנה היום מתשל"ז שמועצת גדולי התורה פסקה שלא יישבו בממשלה מה נהיה מאז ועד היום, איך הם נכנסים לממשלה אין ב"ד יכול לבטל דברי ב"ד חברו אלא אם הוא גדול ממנו בחכמה ובמנין.

"ועוד שאלה איך מפלגה שנקראת יהדות התורה יכולה להיות שותפה בממשלה שמורדת בתורה, כל הציונות הוקמה כדי למרוד בה' ובתורתו, ומעשה שטן הצליח והציונים תפסו את משוכות השלטון בכח הזרוע והם מושלים כאן, אבל האם אנחנו יכולים להיות שותפים איתם, האם אנחנו יכולים לקחת אחריות על מה שהממשלה עושה, זה ענין של חילול ה' ובמקום שיש חילול ה' אין חולקין כבוד לרב, ואני רוצה למחות שיידעו שזה חילול ה' הכניסה של יהדות התורה לממשלה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו