הסיפור המוזר של "תעודת ההוקרה" לבכיר ערוץ 20 בועז גולן

המגיש הבכיר של ערוץ 20 התהדר בקבלת אות הוקרה מטעם "חיילי צה"ל וכוחות הביטחון", אך אף גורם במערכת הביטחון לא הכיר תעודה כזו

ערוץ 7 , ז' בכסלו תשפ"א

בועז גולן
בועז גולן
צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה

עיתונאי "הארץ" אורי משגב חושף היום (שני) את סיפורה המשונה מעט של "תעודת הוקרה" אותה קיבל לאחרונה המגיש הבכיר של ערוץ 20, בועז גולן.

גולן הוא המייסד והבעלים של האתר הימני 0404 ומגיש שתי תוכניות בערוץ 20 ("האולפן הפתוח" ו"הסיפור המרכזי"), ובדף הפייסבוק שלו הופיע לאחרונה צילום של מגן הוקרה, אותו קיבל לכאורה על פועלו למען חיילי צה"ל, כשלצידה ציין גולן "ריגשו אותי".

בתעודה נכתב (השגיאות במקור) "בועז גולן, בהוקרה על פעולותייך הגלויות והנסתרות למען חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון. בפעולותייך הרבות, הנסתרות והרחוקות מהעין, פעלת בהתאם ל'רוח' דבריו של 'נעים זמירות ישראל' במזמור תהילים: 'לך דומיה תהילה' (תהילים ס"ה, ב). 'חזק ואמץ' – חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון".

משגב, שלא הבין על מה ולמה זכה גולן לתעודה, שבראשה מתנוסס סמל צה"ל ודגל ישראל, פנה בבקשת תגובה לדובר צה"ל. בדובר צה"ל הסבירו למשגב שאיש בצבא לא העניק תעודה שכזו, ובתגובה הרשמית נאמר, "התעודה לא הוענקה מטעם גורם רשמי בצה"ל וניתנה מתוך יוזמה אישית בלבד".

ובכן, מתברר שמאחורי הענקת המגן לגולן עומד סא"ל (במיל') אייל פלטק, עו"ד חיפאי וחבר טוב של גולן, אשר סיפר בשידור בערוץ 20 בו הוענק לגולן המגן: "קצין בכיר מאוד בצה"ל. וכשאני אומר קצין בכיר מאוד אני מתכוון בכיר מאוד. ביקש ממני להעביר אליך שי, מגן כזה או אחר". בשלב הזה התפרץ סג"ל, לקח לידו את המגן והכריז: "אני אקריא, אני אקריא. נעשה לך כבוד בועז, מגיע לך. מקצת שבחו של אדם בפניו". סג"ל הקריא את תוכן הדברים ובמקביל הופיע על המסך הכיתוב "בועז גולן קיבל מגן הוקרה מקצין בכיר בצה"ל".

אך פלטק עצמו סירב לחשוף גם בשיחה עם אורי משגב מי הוא זה העומד מאחורי המגן, "מכיוון שאני עורך דין ויש יחסי סודיות ואתיקה בין עורך דין ללקוח, אני לא יכול להגיד לך", ענה לעיתונאי, תוך שהוא מתעקש שהסיפור אמיתי. אז מי באמת עומד מאחורי ההוקרה המרשימה? תעלומה