שרן השכל
שרן השכל Photo by Gili YaariqFlash90

בימים האחרונים נתונה סגנית יו"ר הכנסת ח"כ שרן השכל במתקפה ברשתות החברתיות. הסיבה: הצעת חוק שהגישה, לצמצום זכות העמידה בפני בית המשפט העליון.

התוקפים, מרביתם מזוהים עם השמאל ותנועת "הדגלים השחורים" קושרים בין השכל לבין המשטר הנאצי. כך למשל יאיר אולמרט, בנו של ראש הממשלה לשעבר כתב בתגובה, "‏בלי לכבס מילים -הצעת החוק הזו של שרן השכל מתכתבת היטב עם הנאציזים ההיטלראי".

ניצן וייסברג, שמזוהה עם הדגלים השחורים הוסיף, "אתה מתחיל הכי פאשיסטי שלך ולאט לאט מגביר". נמרוד קציר, גם הוא מהדגלים השחורים, כתב על הצעת החוק: "אז נאצים". הדר סגל, בעברו איש מפלגת "יש עתיד", כתב: "ככה נראית דיקטטורה".

לדברי השכל, שנמצאת בימים אלו בחופשת לידה במקביל לעבודתה כחברת כנסת, הצעת החוק מבקשת להשיב את זכות העמידה בפני בית המשפט העליון - כאשר מי שיכול היה לעתור לבג"ץ היה רק מי שנפגע באופן ממשי, ישיר ואישי מהחלטה של רשות שלטונית או אדם כלשהו.

"קמפיין השנאה נגד החוק לצמצום זכות העמידה לא מפחיד אותי. לצערי פעם אחר פעם אנשי שמאל צועקים זאב זאב ובמקום לקרוא את הצעת החוק ואת דברי ההסבר להצעה, הם בוחרים להתמקד בקליק-בייטים וכותרות. הפגיעה בדמוקרטיה נובעת משחיקת מבחן העמידה, שמוביל לטשטוש סמכויות בין הרשות השופטת, המחוקקת והמבצעת - לא מצמצום זכות העמידה. הצעת החוק שלי פועלת לתקן את העיוות הזה", דברי השכל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו