רונן צור
רונן צור צילום: אלון פורת

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ הודיע על החלטתו להקים ועדת בדיקה ממשלתית לחקר רכש הצוללות וכלי השיט, זאת לאחר שאכן הבטיח את לבוחריו כחלק ממסעות הבחירות שערך.

עוד פורסם כי גנץ מינה את השופט בדימוס אמנון סטרשנוב לעמוד בראש הוועדה, ואף הקציב לחברי הוועדה לוח זמנים של ארבעה חודשים עד להגשת הדוח הסופי.

יועץ התקשורת רונן צור ויועצו האסטרטגי לשעבר של בני גנץ, שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והביע את דעתו על החלטתו של גנץ. "המציאות מראה שדברים שלא נעשים בזמנם. ועדת חקירה לסוגיית הצוללות הייתה צריכה לקום כבר מזמן, וכך גם שינוי הגישה מול נתניהו. האמת היא שזה חייב להיות חלק ממהלך הרבה יותר הוליסטי עם הכנה של דעת הקהל".

לדבריו, "כשהולכים למהלך של הקמת ועדת חקירה לצוללות, צריך לעשות את זה באירוע דרמטי, לכנס את המדינה, לתת נאום מאוד משמעותי, להציג תפיסה מנהיגותית הרבה יותר רחבה ולא לעשות את זה בפרסום פתע. צריך לזכור שלא כל המדינה מומחית לענייני תקשורת או צבא, ואנשים בסוף מתרשמים מהשורה האחרונה. אם זה היה מתכנס לאירוע הרבה יותר גדול ומשמעותי, היה לכך פתח גם לשיקום הדימוי של גנץ ודעת הקהל, חבל שזה לא נעשה בצורה זו אך אולי עדיין לא מאוחר".

האם ראש הממשלה בנימין נתניהו מפחד מהודעתו מעוררת הסערה של יריבו ובו בעת שותפו הפוליטי? יועצו האסטרטגי של בני גנץ לשעבר רונן צור משיב: "נתניהו איש מנוסה מאוד, אפשר לא להסכים איתו ואפשר לא לאהוד אותו ולא לתמוך בו אך הוא איש עם חושים חדים ואני מציע להיות קשוב מאוד לחושיו. הוא מזהה שמדובר בסכנה, אחרת הוא לא שולח את אריה דרעי לעלות למתקפה, הוא עצמו לא היה עולה למתקפה ולא היה שולח את קרעי וזוהר לתקוף. אני חושב שהוא מבין שבמידה ונכנסים עם אותם תצהירים של אותם בכירים לעובי הקורה של תהליך הרכש, יכול לצאת משם תבשיל שעלול לחשוף דברים שנתניהו לא מעוניין שייחשפו".