נסגר התיק נגד השוטר שזרק דלי על ילד בביתר עילית

המחלקה לחקירות שוטרים קבעה כי יש להעמיד את שוטר היס"מ שתועד לדין משמעתי, אך ציינה כי אין במעשיו עבירה פלילית.

ערוץ 7 , ז' בכסלו תשפ"א

המחלקה לחקירות שוטרים החליטה לסגור את התיק נגד שוטר שתועד במהלך מחאת חרדים בעיר ביתר עילית כשהוא פועל באלימות ומשליך דלי על ילד.

בחדשות 13 פורסם כי במח"ש קבעו ששוטר היס"מ עשה שימוש בכוח שחרג מהנדרש בנסיבות המקרה והורו למשטרה להעמידו לדין משמעתי. עם זאת, על פי ההחלטה, לא נעברה עבירה פלילית ולכן לא יוגש כתב אישום פלילי.

האירוע התרחש לפני כחודש והשוטר תועד משליך דלי לעבר ילד חרדי בביתר עילית ואחר כך כורך את ידיו סביב ראשו של הילד, ויחד עם שוטר נוסף הם מובילים אותו לכאורה לכיוון ניידת המשטרה.

המשטרה טענה מנגד כי עשרות בני אדם התקהלו מחוץ לבית כנסת בעיר, חלק מהמתקהלים סירבו להתפנות וחלקם החלו ליידות אבנים לעבר השוטרים וגרמו לנזק לרכב משטרתי. שניים נעצרו לחקירה בחשד לזריקת אבנים ותקיפת שוטרים וניתנו קנסות נגד מחזיקי המקום ומספר מתקהלים שהפרו את התקנות.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לאירוע: "במהלך פיזור של עשרות מתקהלים בביתר עלית הושלכו לעבר הכוחות אבנים וחפצים. חשוד שנצפה משליך בלוק לעבר הרכב המשטרתי נעצר על ידי השוטרים. לצד האמור אנו רואים בחומרה את התנהלות השוטר במקום שנוגדת את ערכי הארגון. בהתאם, מפקד המחוז הנחה להעביר את חומרי התיעוד לבדיקת מח"ש בהקדם".

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את הילד מסר בתגובה, "מח"ש הפכה להיות גן עדן לשוטרים אלימים. כל שוטר שתוקף זוכה לחסינות".

בן גביר ידרוש מהמשטרה להגיש תביעה נגד השוטר, ״ידע כל שוטר מתפרע שיש דין ודיין וגם אם מח"ש סוגרת את התיקים נגד השוטרים, לא נהסס להגיש נגדם תביעות אישיות וגם נבחן הגשת עתירה לבג"ץ כגד החלטת מח"ש. מדובר באירוע פלילי לכל דבר וההליך משמעתי במקרה זה הוא לעג לרש".