לא קל לסחוב פיל
לא קל לסחוב פיל צילום: iStock

הפתגם הידוע כבר קבע שגם אלף חכמים לא יצליחו להוציא אבן שנזרקה לבאר, אבל קבוצה אמיצה במיוחד הצליחה במאמצים גדולים להציל פיל שנפל לבאר.

לפי מספר ימים, תושבי דרמפורי בדרום הודו גילו לתדהמתם כי פיל ששוטט באזור נפל לתוך באר עמוקה. ככל הנראה, הפיל לא הבחין בבאר שכוסתה בשיחים ונפל הישר לתוכה.

התושבים ששמעו את זעקות הפיל שנפל הזעיקו מיד עזרה, ובינתיים האכילו את הפיל בעזרת עלי בננה שהם זרקו לבאר. עומק הבאר הוא כ16 מטרים ועל מנת להוציא את הפיל מהבאר הצרה היה צורך בצוות של 50 איש. הצוות הרחיב מעט את הבאר ואף שאב חלק מהמים שהיו בה עד שלבסוף הצליחו להוציא את הפיל בעזרת מנוף.

מבצע החילוץ ארך לבסוף למעלה מ12 שעות כאשר המתנדבים הצליחו לקשור את רגלי הפיל לחבלים ולמשוך אותו החוצה. בהתחלה הפיל ניסה לתקוף את צוות החילוץ, אבל בעזרת רופא מקומי הם הצליחו להרגיע את הפיל ולהוציא אותו בשלום.

למרבה ההפתעה, זו לא הפעם הראשונה שפיל נופל לבאר. רק לפני כשנתיים אירע מקרה דומה בתאילנד בו גור פילים נפל לבאר. למרבה המזל, במקרה ההוא היה מדובר בבאר קטנה יחסית והפיל שוחרר לאחר 3 שעות בלבד. התרחבות הערים במקומות רבים בעולם גורמת לפילים משוטטים להתקרב גם למקומות מגורים בשביל לחפש מזון, ולפעמים הם אפילו משתכרים.

נשאר רק לקוות שעד הפעם הבאה התושבים יזכרו לכסות את הבאר במכסה שיהיה עמיד אפילו בפני פיל שהלך לאיבוד.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!,