בשבוע הבא: נתניהו יצא לביקור היסטורי בבחריין

ראש הממשלה ייפגש במנאמה עם נסיך הכתר של המדינה בביקורו הרשמי הראשון. ביקור נוסף באיחוד האמירויות צפוי בקרוב.

ערוץ 7 , ט' בכסלו תשפ"א

טקס חתימת הסכם השלום בבחריין
טקס חתימת הסכם השלום בבחריין
צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לצאת בתחילת השבוע הבא לביקור פומבי ראשון בבחריין, כך מדווח העיתון 'ישראל היום'.

במהלך ביקורו, נתניהו צפוי להיפגש עם סלמאן, נסיך הכתר של בחריין. במקביל הייתה אפשרות שנתניהו יבקר באיחוד האמירויות, אך בסופו של דבר הוחלט לקיים את הביקור במועד אחר.

אנשי לשכתו של נתניהו מקיימים תיאומים אחרונים בנוגע לנסיעה עם משרדו של סלמאן. מכיוון שהפרטים האחרונה של הפגישה טרם נסגרו, ייתכן ויחולו שינויים בתאריך בו יבקר ראש הממשלה באזור.

נתניהו שוחח עם יורש העצר וראש ממשלת בחריין, הנסיך סלמאן בן חמד אל-ח'ליפה, על חיזוק הקשרים בין שתי המדינות, והוסיף כי הוא הוזמן להגיע לביקור רשמי במדינה.

"שנינו מאוד נרגשים מהעובדה שאנחנו יכולים להביא את פירות השלום לעמים שלנו ולמדינות שלנו בזמן קצר מאוד. ולכן, הוא גם הזמין אותי לבוא בזמן הקרוב לביקור רשמי בבחריין – אני אעשה זאת, בשליחותכם, בחפץ לב".

גורם בכיר במשרד החוץ במנאמה אמר בשבוע שעבר כי מלך בחריין הציע לאחר מפגש פסגה לחידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. לדברי הבכיר, מלך ירדן עבדאללה נתן את ברכתו לאפשרות שפסגה כזו אכן תתקיים, והדגיש כי מדינתנו תסייע ככל שנדרש בחידוש המשא ומתן בין הצדדים.

בשבוע שעבר, עת נפגש נשיא המדינה ראובן ריבלין עם שר החוץ של בחריין, ד"ר עבד אללטיף אלזיאני והזמין את המלך הבחרייני לביקור רשמי בישראל.