שוטר מג"ב נדרס בקומי אורי, מצבו קל דוברות המשטרה

שוטר משמר הגבול נדרס הלילה (שלישי) על ידי תושב גבעת קומי אורי ליד יצהר, ונפצע באורח קל.

התושב ביקש להגיע לביתו, נחסם בידי שוטרי משמר הגבול המוצבים בכניסה לגבעה ודרס אותם עם רכבו. שוטר אחד נפצע קל ברגלו וטופל במקום.

לוחמי משמר הגבול עצרו שניים מתושבי המאחז הבלתי חוקי בגין חשד לפגיעה בלוחם עם רכב והפרעה לשוטרים.

"למרות שהלוחמים סימנו לו לעצור הוא התעלם מהם, הסיט את רכבו וניסה לחמוק תוך פגיעה ברגלו של אחד הלוחמים ובגדר בצד השביל. הלוחם שנפצע באורח קל טופל במקום ולא נדרש לפינוי רפואי", אמרו במשטרה.

הלוחם שתיעד את ההתרחשות הותקף על ידי החשוד שצעק לעברו "מה אתה מצלם, אני אשבור לך את הפלאפון" ובמהלך הניסיון של הלוחמים לעצור את התושב וכתוצאה מההתנגדות האלימה שלו הוא נפצע בפניו.

לאחר שנעצר החלו עשרות רעולי פנים לחסום את צירי היציאה עם אבנים ורכבים בכדי למנוע מהלוחמים להוציאו מהאזור ולהעבירו לתחנת המשטרה לחקירה.

חשוד נוסף, תושב "קומי אורי" שחסם בגופו את הרכב המשטרתי של מג"ב ובו העצור, נעצר אף הוא בגין הפרעה לשוטרים וניסיון למנוע מהם להעביר את העצור לחקירה.

כאמור, נעצרו בסך הכל שני חשודים והם יובאו לדיון הארכת מעצרם. במשטרה הדגישו: ''רכבו של החשוד פגע בגדר בניסיון לחמוק מהבדיקה והוא זה שהחל לתקוף גם את הלוחמים בטרם נעצר. לוחמי מג"ב הפועלים בגזרה ימשיכו לאכוף את הצו שטח צבאי סגור בכדי לאכוף את החוק והסדר ולא יאפשרו פגיעה בלוחמים''.

לטענת התושב, ג'יפ משטרתי נגח את רכבו. לאחר שיצא מן הרכב ובדק את הנזק, התנפלו עליו השוטרים באלימות ועצרו אותו. נציין כי לאור תקריות אלימות רבות, המאחז קומי אורי מוגדר כשטח צבאי סגור כבר למעלה משנה.

תושבי קומי אורי מסרו: "לא יתכן שתושב יחזור לביתו בשעת לילה ויותקף הוא ורכבו בידי שוטרים, השוטרים לא הסתפקו בהתעללות אלא אף עצרו אותו והפכו את הקורבן לתוקף. אנו דורשים במיידי מאלוף הפיקוד, הוצא את השוטרים האלימים מהגבעה והסר את המצור המשטרתי שמוטל על הגבעה כבר למעלה משנה".

התושב שנפצע
צילום: גבעת קומי אורי

תיעוד המעצר בקומי אורי קומי אורי

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו