מנכ"ל אל על גונן אושיסקין: ה-DNA שלנו ידע לצאת מהמשבר

האגרת המלאה ששלח מנכ"ל חברת התעופה לעובדים. "החזרה לעבודה תלויה בפעילות הטיסתית ולכן לצערי הארכנו את החל"ת בחודש נוסף".

גונן אושיסקין , ט' בכסלו תשפ"א

גונן אוסישקין
גונן אוסישקין
צילום: סיוון פרג'

אנשי אל על,

הבוקר דיווחנו על התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של שנת 2020. ההשפעה הדרמטית של נגיף הקורונה על ענף התעופה ועלינו בפרט, התחזקה ברבעון הזה, בדגש על "גל שני" וסגרים בארץ ובעולם. מרבית היעדים היו סגורים בפני ישראלים, או לחילופין כאלה המחייבים בידוד.

גם מדינות שהיו "ירוקות" לפרק זמן קצר הפכו ל"אדומות", דבר ההופך את הנסיעה ללא כדאית והביקוש הקטן ממילא הלך ודעך.

החברה כמעט ולא פעלה ברבעון זה, דבר אשר הוביל לכך שהחברה סיימה את הרבעון השלישי עם הפסד של כ- 147 מיליון דולר. תוצאה זו באה לאחר שמרבית אנשי החברה בחל"ת וההוצאות שלנו צומצמו למינימום האפשרי.

סטטוס תוכנית ההבראה-

תוכנית ההבראה של אל על מורכבת משורה של מרכיבים שהעיקריים בהם: גיוס 400 מיליון דולר, לצד יישום קפדני וללא פשרות של תוכנית התייעלות. אנו פועלים בקדחתנות להשלמת גיוס החוב.

פעילות מסחרית-

החל מהשבוע האחרון של חודש ספטמבר חידשנו את פעילות המטען במטוסי החברה ובהמשך את טיסות הנוסעים לפריז, לונדון, ניו יורק ובהדרגה נוספו יעדים כמו מיאמי, לוס אנג'לס, ניוארק, מוסקבה, בריסל ברלין.

כולנו נרגשים לאחר שהודענו על תחילת טיסות לדובאי. זוהי בשורה משמחת לכל אחד שהוא ישראלי ובוודאי לנו כחברת התעופה הלאומית, הנושאת בגאון את דגל המדינה בכל יעד אליו היא מגיעה.

הארכת החל"ת

החזרה לעבודה תלויה בפעילות המסחרית והטיסתית ולכן לצערי, הארכנו את החל"ת בחודש נוסף.

בימים אלה אנו מבצעים כ- 15 טיסות יומיות והפעילות הולכת וגדלה. הדרך עד לחזרה לשגרת פעילות טרום הקורונה ארוכה. רק לשם המחשה, בתקופה דומה טרם משבר הקורונה הפעלנו למעלה מ- 100 טיסות ביום. ויחד עם זאת החדשות המעודדות על הגעת החיסונים בשנה הבאה, לצד הנחישות של הממשלות בעולם לפעול למיגור המגיפה, מייצרות 'סימנים של תקווה' ליום שאחרי הקורונה. אני מקווה כי מגמה זו תלך ותגדל.

אנשי אל על, אני מאמין כי ה- DNA של אל על ידע להתגבר ולצאת גם ממשבר זה כשידנו על העליונה.

גונן אושיסקין