מיקי זוהר ליועז הנדל:
בלי הוספת יהודה ושומרון, תוכנית הסיבים לא תקודם בכנסת

ראש מועצת שומרון דרש להוסיף את יו"ש לתוכנית הסיבים האופטיים. ח"כ מרגי: יו"ש נמצאים בתוכנית ולא אקדם אותה אם יו"ש לא יהיו בתוכה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' בכסלו תשפ"א

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הודיע היום (שלישי) בישיבת ועדת הכלכלה כי תוכנית משרד התקשורת לפריסת סיבים אופטיים לא תקודם אם לא תכלול התייחסות מפורשת ליישובי יהודה ושומרון.

"אני אומר כיו''ר הקואליציה שאם וכאשר נושא הסיבים האופטיים לא ייפתר ביהודה ושומרון לא נוכל לאפשר למשרד התקשורת להעביר פה פעולות בכנסת משום שזו סוגיה שהיא חוצה גבול. שר התקשורת שמציג עצמו כאיש ארץ ישראל לא יוכל לשכוח את יהודה ושומרון", אמר זוהר.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהגיע לדיון, דרש להכליל את יו"ש בתוכנית הסיבים הארצית. "הדרת יו"ש מתוכנית פריסת האינטרנט המהיר היא דבר שלא נקבל. לא יעלה על הדעת להשאיר מאחור חצי מיליון אזרחי מדינת ישראל שגם כך סובלים מתשתית אינטרנט ירודה והפקרה של מאות אלפי משפחות מאחור.

"כאזרח המדינה אני מתבייש שמשרד ממשלתי רוצה להכין תוכנית תשתיתית שמפלה ומדירה בצורה גלויה ובוטה את יהודה ושומרון", הוסיף דגן, "אני מבקש ממך יו''ר הוועדה להבהיר בצורה ברורה למשרד התקשורת שהוא לא ייתן את ידו ולא יאשר שום רפורמה שתכלול הדרה ואפליה של 50 אלף תושבי מועצה אזורית שומרון וחצי מיליון תושבי יו"ש".

"אני קורא לשר הנדל, שאני בטוח שליבו במקום הנכון, לשנות את ההנחייה ולהשוות את יישובי יו"ש לשאר יישובי הספר בארץ", הוסיף דגן.

יו"ר ועדת הכלכלה ח''כ יעקב מרגי מש"ס, אמר לחברי הכנסת: ''אני ישבתי על הסיבים עם שר התקשורת, יהודה ושומרון נכללים בתוכנית. אני כיו"ר ועדת הכלכלה לא ידון בשום תוכנית פריסה אם יהודה ושומרון לא יהיו בפנים''.

ח''כ אתי עטיה שהשתתפה בדיון אמרה: "אני רוצה להבהיר את תמיכתי בדברים. לא נקבל הדרה של יו"ש מתוכנית הסיבים ומכל תוכנית ארצית". ח"כ שלמה קרעי גם הוא גיבה את דגן בדיון: "לא ייתכן שיהודה ושומרון מופלים לרעה". ח''כ אוריאל בוסו מש"ס הוסיף: "אני מכיר את דגן והוא אדם רציני אם הוא אומר שיו"ש מודרת אז יו"ש מודרת".

מלשכת שר התקשורת נמסר בתגובה: ''לצערנו יוסי דגן לא הצליח להבין את הרפורמות בשוק התקשורת. תושבי השומרון לא זקוקים לאוויר בתקשורת אלא לתשתיות תקשורת. מה שכתב זה גיבוב של פרטים לא נכונים. אין ביניהם לבין המציאות שום קשר.

''מציעים לו לפנות לחבריו ראשי המועצות באיו"ש שנהנים מהמהפכה בשוק התקשורת, למען רווחת תושביהם. הם יסבירו לו על עבודת משרד התקשורת ואיך מקדמים תשתיות.

''רק השבוע חוברה העיר מעלה אדומים לסיבים אופטיים, אריאל בדרך, בזק ושאר החברות קיבלו רישיון כדי לתת שירות באיו״ש אחרי 36 שנה. שר התקשורת מציע למועצה לקחת פרויקטור לעניין שמבין בתחום התשתיות'', לשון התגובה.