סמוטריץ' על ישראל ביתנו: "ארגון פשע"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף את אביגדור ליברמן וחברי מפלגתו במהלך נאום במליאה, "משלם פרוטקשן למערכת המשפט כדי שלא יעמידו אותך לדין''.

רפאל לוי , ט' בכסלו תשפ"א

מהומה פרצה היום (שלישי) במליאת הכנסת סביב הצעת החוק של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' שזכתה לכינוי "חוק שי ניצן" וביקשה לקבוע חובת צינון על יועמ"ש ופרקליט מדינה שירצו להתמנות לשופטי עליון.

''אני רואה שח"כ ליברמן טרח והגיע לכאן רק כדי להצביע, הייתי מאוד רוצה שיצביע בעד. אני עוקב אחריו שנים, הוא היה מגדולי מבקרי מערכת המשפט, הוא חווה על בשרו את ההתעללות. אני רק מציע פה לחשוב מדוע אנשי ישראל ביתנו עזבו את כל עיסוקיהם ואצו רצו למליאה כדי להתנגד להצעה הזאת'', אמר סמוטריץ'.

הוא תהה: ''אולי זה קשור לעובדה שהתיק של פאינה קירשנבאום עוד תלוי ועומד בבית המשפט, אולי זה תלוי בעובדה שהמערכת מחזיקה מישהו במקומות מאוד רגישים, ופתאום הפכת מגדולי מבקרי מערכת המשפט לגדולי מגיניה''.

סמוטריץ' הזכיר כי ''ליברמן כמעט לא נמצא כאן במליאה, הוא מגיע כמעט אך ורק כדי להצביע נגד החוקים וההצעות שלי לתיקון מערכת המשפט. ככה זה נראה כשיש לך מה להסתיר וממה לחשוש. ככה זה כשאתה עומד בראש מפלגה מושחתת, אתה צריך לשלם פרוטקשן למערכת המשפט כדי להשתדל שלא יעמידו אותך לדין''.

בהמשך נאם סמוטריץ' שוב ותקף את חברי מפלגתו של ליברמן שקראו לעברו קריאות בינים. ''מכם שם יושבי היציע הצווחנים אין לי ציפיות. כשיגמר התיק של פאינה קירשנבאום אז יכול להיות שגם ארגון הפשע שלכם יחזור למה שהיה קודם ויצביע בעד תיקון מערכת המשפט".