מתוך ההצגה 'פינטה'
מתוך ההצגה 'פינטה' צילום: אילן בשור

בעוד כשלושה שבועות יתקיים למרות הקורונה פסטיבל עכו לתיאטרון אחר. איך זה הולך לקרות? על כך שוחחנו עם מנכ"ל התיאטרון, מאור בנזינו, המדגיש כי הפסטיבל שיתקיים בימי החנוכה ישמר רציפות של 41 שנים בהן מתקיים הפסטיבל.

הוא מספר כי בתחילת 2019 יצאה הנהלת הפסטיבל בקול קורא שהזמין הפקות של הצגות להציג את מרכולתן האמנותית ומתוכן נבחר הפן האמנותי של הפסטיבל, כאשר בשל מגבלות הקורונה מוותר הפסטיבל על המעטפת המסורתית של אירועי רחוב המלווים את האירוע.

"עברנו מספר תהפוכות בדרך. חידשנו פעילות אחרי הסגר הראשון, קיווינו לתפוס מומנטום של מתווה הקפסולות והתאמנו את עצמנו למתווים השונים, מתווה חוץ, מתווה פנים ומתווה משולב. הפסטיבל היה אמור להתקיים בחול המועד סוכות. התמודדנו עם סגר שני ודחינו וקיבלנו החלטה בתמיכת ראש העירייה, שמעון לנקרי שלא מוותר על קיום הפעילות החשובה ומפעל התרבות האדיר הזה".

על האופן בו נערך הפסטיבל להתקיים מספר בנזינו: "צילמנו את ההצגות, העלינו את השחקנים, המשכנו לתת גב לעשרות רבות של יוצרים מפיקים מחזאים ואנשי במה, העלינו אותם לעכו, צילמנו אותם בחללים המיוחדים של העיר העתיקה עכו, צילמנו את זה בצורה ייחודית וחווית הצפייה לא תהיה צפייה ממצלמה אחת אלא מכמה מצלמות באיכות HD. זה יעבור התאמה לחוויית צפייה קולנועית ואנחנו מקווים שהקהל יאהב את זה והפסטיבל ישודר בגרסת האונליין ב13-15 בדצמבר".

בנזינו מספר כי לתחרות המהווה גולת הכותרת של הפסטיבל נבחרו 7 הצגות מתוך 180 הצעות. אחת מתוך השבע ירדה לאחר שהתברר שלא ניתן יהיה להעביר אותה לפורמט של זום, כך שבתחרות נותרו שש הצגות. "לא כל הצגה מתאימה למעבר ממשחק פיזי מול קהל לגרסת אונליין. בנוסף יהיו פאנלים ושידורים חיים בזום".

ההשתתפות בפסטיבל תהיה למעשה מהבתים. הצופים ירכשו כרטיסים מוזלים באתר הפסטיבל, יקבלו למייל קישור להקרנה וכך במועד ההקרנה ומספר שעות לאחר מכן ההצגה תעלה. בנזינו אינו מוטרד מהאפשרות שהפרוצדורה הזו תמצא חן יתר על המידה בעיני ציבור הצופים. "כמו כולם גם אנחנו מייחלים ומתפללים ליום שבו נוכל להיפגש פיזית, ואני בטוח שהקהל מחכה לחזור בהמוניו לגרסה הקלאסית של מפגש פיזי עם קהל. זו רוח התקופה ואנחנו עושים התאמה ואני מאמין שבשנה הבאה נחזור למתכונת הקלאסית".

מאור בנזינו
צילום: יח"צ
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו