המשלחת העסקית בבחריין
המשלחת העסקית בבחרייןצילום: יח"צ

משלחת עסקית רשמית ראשונה מישראל נחתה היום (רביעי) במנאמה בירת בחריין, ונפגשה עם שר הכלכלה והמסחר של בחריין, זיאד אל זיאני ועם בכירי הבנקאות והעסקים במדינה.

מטרת המשלחת היא קידום היחסים העסקיים בין המדינות, בדגש על שיתופי פעולה בין הבנקים על מנת שאנשי עסקים יוכלו להתחיל ולסחור. בחריין היא מרכז פיננסים אזורי, והכריזה על רצונה לפתח ולקדם את תחום הפינטק.

בהודעה לעיתונות אשר פרסם היום שר הכלכלה והמסחר של בחריין, זיאד אל זיאני, הוא קידם בברכה את המשלחת הכלכלית הראשונה מישראל וציין כי בניית היחסים הכלכליים בין שתי המדינות היא צעד חשוב לביסוס הסכמי השלום.

לדברי השר אל זיאני, בחריין וישראל רואות פוטנציאל עסקי גדול בביסוס הקשרים המסחריים והפיננסים וכי הביקור היום הוא פתח להידוק הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות".

מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר, אמר כי "היחסים עם בחריין הם הזדמנות אדירה עבור אנשי עסקים ישראליים בדגש על חברות פינטק, והם בהמשך למאמצים של בנק הפועלים לפתח עסקים חדשים עבור לקוחותיו עם המדינות באזור. מצאנו אצל המארחים רצון לבנות עסקים משותפים".

יו"ר מכון הייצוא, אדיב ברוך, הוסיף: "השוק האמירתי ואיתו השוק של העולם הערבי כולו, מהווה הזדמנות אדירה לכלכלה הישראלית בכלל ולייצוא בפרט. בניית האמון במהלך הפגישות שלו כאן במשלחת העסקית הראשונה, היא תחילתה של מערכת יחסים ארוכת טווח שתשרת את ככלל היצואנים".

נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד"ר רון תומר, סיכם: "אנו רואים בשיתוף הפעולה עם הבחריינים הזדמנות אדירה לתעשייה הישראלית, של קידום משותף של הכלכלות. מצאנו שותפים אמיתיים לדרך המעוניינים להתקדם יחד ונפעל שכך יהיה".