ח"כ רם שפע: מאבק תנועות הנוער - קריטי

עשרות חברי תנועת הנוער עזרא הפגינו בדרישה לאפשר להם לחזור לפעילות תחת הגבלות. יו"ר ועדת החינוךהגיע לתמוך במפגינים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' בכסלו תשפ"א

תלמידי בית הספר חוזרים לפעילות, השווקים נפתחים ורק לתנועות הנוער אסור לקיים פעילות גם תחת הגבלות ובשטח הפתוח. כתוצאה מכך בני הנוער נפגשים ומסתובבים ברחובות בחוסר מעש.

בתנועת עזרא החליטו לקחת את המצב בידיים והיום (רביעי) עשרות חניכי תנועת עזרא הפגינו מול הכנסת בדרישה לאפשר להם לחזור לפעילות כאשר הם שומרים על הכללים ומקפידים לקיים את כל ההגבלות.

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ רם שפע יצא אל המפגינים והביע תמיכה. "אני חושב שהמאבק שלכם, ובכלל של כל החברה הישראלית על האפשרות להחזיר את החינוך הבלתי פורמלי, את תנועות הנוער ואירגוני הנוער הוא מאבק קריטי. אני במשך חודשים ניסיתי גם לדאוג להחזיר את החינוך הבלתי פורמלי, גם את התקצוב שלו, אבל גם הפעילות וגם להחזיר את מערכת החינוך".

"אני רוצה שתהיו אופטימיים כי מערכת החינוך חוזרת לאט לאט לפעול בכל הגילאים. זה יקח קצת זמן אבל זה כבר קורה ואני מאוד מאוד דוחף לשם והשלב הבא יהיה גם להחזיר את הפעילות של ארגוני הנוער ותנועות הנוער אתם תלחצו, אני אלחץ בסוף זה יקרה", דברי שפע.

מזכ"ל תנועת הנוער עזרא, שאול דה-מלאך אמר, "במצב של אי וודאות, התנועה היא ששומרת על החוסן האישי והחברתי של בני הנוער. הרי כולם יודעים שהם נפגשים בין כה וכה, רק שלא באופן בטוח. מערכת החינוך כולה נפתחת והסיבה שלא פותחים את תנועות הנוער נובעת או מחוסר הבנה או מחוסר איכפתיות, בכל מקרה זו חרפה".

"התנועות הן מסגרת חינוכית שנותנת גב וקרקע יציבה לחניכים, דבר לו הם זקוקים יותר מכל. בחודשים האחרונים החמרנו על עצמנו ושמרנו על אחרון הנהלים. אבל האחריות שיש לנו כלפי בני הנוער וכלפי חניכנו מחייב לצעוק על האבסורד שזועק לשמיים. אנו דורשים מהממשלה לאפשר לנו לחזור לפעילות רגילה ולא להשאיר את הדיון על תנועות הנוער לתחתית הרשימה", דברי דה-מלאך.