שמעון חזן
שמעון חזןצילום: דוברות

שמעון חזן, סגן ראש העיר קריית מלאכי ואיש מפלגת הבית היהודי, מספר על מיזם ''מתחברים לשטח'' שבמסגרתו נציגי הבית היהודי ברשויות ברחבי הארץ יספרו בערוץ 7 על העשייה הנרחבת בתחומם.

חזן, המכהן בתפקיד מוניציפאלי כבר 15 שנה, התחיל כחבר מועצת קריית מלאכי, היה ממלא מקום ראש העיר וכיום הוא סגן ראש העיר.

המיזם הוא פרי מחשבתו של יו''ר הבית היהודי השר הרב רפי פרץ יחד עם מנכ"ל המפלגה ניר אורבך. "החלטנו להעצים את הפעילות של החברים בשדרה המוניציפלית שלנו", אמר חזן, חבר מזכירות המפלגה שגם מרכז את המיזם. "יש הרבה מאוד חברי מועצת עיר וסגני ראשי ערים ששייכים לבית היהודי, ויש להם הרבה מאוד עשייה בתוך העיר שלהם.

''רצינו שהעשייה המוניציפלית של הבית היהודי תיחשף גם בפני תושבי ערים שאנשים שלנו משמשים בהן כחברי מועצה או כסגני ראשי ערים, וגם בתוכנו בפורום המוניציפלי של המפלגה''.

לדברי חזן, "ככל שניחשף יותר לעשייה של החברים כך בעזרת ה' גם ברמה המוניציפלית החברים שלנו יתחזקו וגם יהיה לזה השלכה לחיזוק המפלגה ברמה הארצית".

לפני 12 שנים שימש חזן כמנכ"ל הגרעין התורני בקריית מלאכי, "היה לי חשוב מאוד להביא משפחות לעיר, וברוך ה' הגרעין התורני היום התרחב והתעצם, יש כמעט 150 משפחות בגרעין התורני, יש שכונה עכשיו שמתאכלסת שנקראת "כרמי הנדיב", שכונה שמגיעים אליה משפחות ציוניות דתיות שהן לאו דווקא מתוך הגרעין, אבל הם כן מחוברות לעשייה של הגרעין.

"זה יוצר מעגל גדול מאוד של התנדבויות, של עשייה בתוך העיר, וגולת הכותרת זה שבעזרת ה' אנחנו נבנה בית ספר בכרמי הנדיב, בית ספר עם עשרים וארבע כיתות שיהיה בית ספר תורני לטובת המשפחות שהגיעו לעיר''.

גם מעון יום ייבנה בכרמי הנדיב, "כדי לתת פתרון לזוגות הצעירים שעברו לשכונה ולעיר. וכמובן שיש עוד הרבה פרוייקטים ברמת החיבור של הגרעין התורני לתושבים, כמו מרכז המשפחה שלנו ועוד".