גופי תאורה
גופי תאורה חשמלאי שמציל

חשוב לדעת שרק חשמלאי מוסמך רשאי לבצע התקנה של גוף תאורהבבית, זאת בשונה מהחלפת נורה או מנורת שולחן שזה בהחלט מהו שאנחנו יכולים לעשות בעצמנו.

היום השוק מציע קשת רחבה של גופי תאורה ותהליך ההתקנה משתנה בין גוף לגוף. לפני שאתם מזמינים את החשמלאי, כדאי לעדכן אותו בסוג הגוף שרכשתם, כך מראש הוא יוכל להבין את רמת המורכבות של העבודה ולפי זה לתמחר אותה.

התקנת גוף תאורה לפי סוג הגוף שרכשתם כאמור, תהליך ההתקנה משתנה בין גוף תאורה לגוף תאורה.

• גוף תאורה צמוד תקרה - מדובר בגופי התאורה הכי פופולאריים בישראל והם מתאימים גם להתקנה על תקרת גבס וגם על בטון. חשוב לבדוק עוד לפני ההתקנה שהגוף איננו כבד במיוחד ומתאים להתקנה רגילה. בשלב הראשון יתקין החשמלאי את גוף התאורה על משטח ישר, לאחר מכן יגש ללוח החשמל ויוריד את הפקק שמוביל לנקודה. הוא יסמן את המיקום לקדיחת החורים בתקרה ויחבר את החוטים לגוף עצמו. בשלב הסופי החשמלאי יבריג את הברגים ויצמיד את הגוף למקום המסומן.

• גוף תאורה שקוע - בשונה מגופי תאורה צמודים, כאן כבר יש צורך בעבודת הכנה הכוללת בדיקה של המיקום וחיבור הגוף לחוטי החשמל שנמצאים בתוך הקיר. החשמלאי ימדוד ויבצע חיתוך מדויק של קיר הגבס על פי הסימון של הגוף. עליו לקדוח חור בקיר כדי שיוכל להשחיל את החוט לשנאי סמוי. השלבים הבאים כוללים מדידה וחיתוך של פס הלד, חיבור המגעים והדבקה של הפס בתוך פרופיל אלומיניום ייעודי.

התקנת מאוורר תקרה עם תאורה

מאוורר תקרה נחשב לאחד ממוצרי החשמל הפופולאריים בבית הישראלי. המאורר מתחבר לתקרה ומפיץ את האוויר מלמעלה למטה. הוא מורכב ממנוע וגלגל כנפיים. כשרוצים להתקין מאוורר תקרה, צריך לקחת בחשבון שמדובר בעבודה מורכבת שרק חשמלאי יכול לבצע והיא דורשת בין השאר עבודה על התקרה, קידוח לג'מבו, איזון מדויק של המאוורר, ביצוע חיבורים חשמליים יוצאי דופן ומיקום המאוורר באופן מקצועי.

שלבים בהתקנת מאוורר תקרה

1. למידת הוראות ההתקנה (במקרה של מאוורר עם תאורה, יש צורך בחיבור חשמל נוסף).
2. ניתוק זרם החשמל לנקודת ההתקנה דרך ארון החשמל.
3. במידה ויש גוף תאורה קיים, יש לפרק ולהסיר אותו.
4. יש לבדוק כי החוטים ארוכים מספיק וכי הם אינם בלוויים.
5. סימון מיקום המאוורר על התקרה לצורך קידוח. על החשמלאי לוודא כי הקידוח לא עלול לפגוע בצינור החשמל.
6. קידוח והכנסת דיבלים.
7. חיבור חוטי החשמל למאוורר ואת המאוורר לתקרה.
8. איזון המאוורר.
9. בדיקת מהירות.

הזמנת חשמלאי להתקנת גופי תאורה או מאורר תקרה

זקוקים לחשמלאי מוסמך להתקנת תאורה או מאוורר תקרה? דרך האתר ”החשמלאי שמציל“ תוכלו לקבל הצעה משתלמת במיוחד שלא ניתן לסרב לה. האתר מציע חשמלאים מקצועיים הפועלים בפריסה ארצית בהתאמה מושלמת לצרכים שלכם.