"כולם מעשנים..."
"כולם מעשנים..." צילום: ISTOCK

עופר סלומון מסיירת 'הורים תתעוררו' בהוד השרון מספר בראיון לערוץ 7 על נגע הקנאביס כבר כיום, עוד קודם ללגליזציה, בקרב בני נוער.

"הורים לא יודעים כמה המצב חמור ושילדים שהתחילו עם שאכטה אחת פעם ב ועברו לג'וינט אחד בסוף השבוע והשלבים בסולם קצרים מאוד והיום כולם מעשנים, כלומר מעל שמונים אחוז מהנוער, ואם נשאל את הנוער עצמו הם יגידו שכולם", אומר סלומון.

"הם מעשנים בתיכונים על בסיס יומי בבוקר ובהפסקות. זה נגע ותופעה מאוד קשה שגוררת את הילדים להגיע למצב של עישון סמים קשים יותר. למסיבות הטבע נכנסו כבר הסמים הממריצים יותר ומשם זה ממשיך הלאה. זה מתחיל בבית הספר ממשיך בצבא והלאה. הצבא מסומם ברמות מטורפות. גנרלים בצבא שדיברתי איתם לפני שנתיים אמרו לי שאני מגזים, אבל אחרי כתבה שעשיתי וראיינו שם את קצוות הצבא, הם קיבלו הלם".

באשר למקדמי הלגליזציה במסדרונות הכנסת אומר סלומון נחרצות: "לצערי יש חבורת בעלי אינטרסים רודפי בצע שמפמפמים לכולם בכל יום כמה הלגליזציה היא טובה. יש שם ראשי ממשלה, ראשי שב"כ, ראשי צבא, גנרלים ולוביסטים, וכולם בעלי אינטרס רודפי בצע, חבורת זאבים שעושים לכיסם ולא רואים אף אחד. לא מעניין אותם לא הילדים שלנו לא הנוער ולא הצבא".

"אין להם מושג כמה קנאביס ממכר, אין להם מושג כמה זה הופך את הילדים לזומבים. מדובר בילדים שמקבלים לגיטימציה לכך שהסמים הלו הם תרופה וצמח ולא סם ושכאילו לא מדובר במשהו רע. מכניסים הם לראש שזה בסדר", אומר סלומון ומבהיר כי אינו מתייחס כלל ועיקר לסוגיית הקנאביס הרפואי הניתן לחולים, "אבל לכל הנושא של נוער זה מטורף".

"אפשר לראות כמה זה ממכר, כמה הם יורדים בלימודים וכבר שנה וחצי זה ירד לגיל 12. זה כמו עם האלכוהול לפני 6-8 שנים, כשאמרתי שכולם שותים והם אמרו שזה רק עשרה אחוז וכשראו שכולם שותים הם אומרים שאי אפשר להילחם בזה. עכשיו הם אומרים את זה שוב. נוער וסמים זה בשר וחלב, זה לא יכול להתחבר. המוח מתפתח עד גיל 23 ולדחוף להם סמים זה לא הדרך ולא החינוך. זה ישעבד אותם לכל החיים. אפשר לראות את זה בפנימיות שבהן מטפלים בנוער הזה".

את הסדרת סוגיית הקנאביס רואה סלומון כלא יותר מאשר הסדרת העברת הכספים מהרחוב לכיסיהם של אותם לוביסטים. "אל תכניסו את הנוער המיוחד שלנו למקום הזה. אנחנו לא רוצים להכניס לצבא נוער מסומם", הוא קורא. "היום כל ילד בתיכון בטיול החופש הגדול מגיע לבתי הקפה של אמסטרדם ולא יכולים בלי השאכטות והחומרים, ומדובר במאסות של נוער. המנהלים והמורים רואים את המחששות ועוצמים את העיניים וממלאים פיהם מים. כל נער על אופניים חשמליים הופך בלדר סמים ואף אחד לא יודע מה מערבבים במה".

"מי נותן לגיטימציה כזו? יושבים אנשים למעלה שמה שמעניין אותם זה רק הכסף. מדובר בחבורה של לוביסטים שמקבלים הרבה מאוד. אני קורא להורים להתעורר ולראות שבחדר הסמוך הילדים שלהם עושים סמים, תשאלו אותם אם מעשנים סמים בבית הספר והם יגידו לכם שכולם מעשנים. הם לא יעידו על עצמם אבל יגידו שכולם מעשנים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו