הפדרציות בארה"ב תומכות ברב מלמד

בכירי JFNA, הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, במכתב לרב אליעזר מלמד: מריעים למאמציך לעורר אהבת חינם ויחס מכבד לכל היהודים

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י' בכסלו תשפ"א

הפדרציות בארה"ב תומכות ברב מלמד-ערוץ 7
הרב אליעזר מלמד
צילום: הר ברכה

בכירי הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA) שלחו מכתב תמיכה לרב אליעזר מלמד בעקבות קריאתו לנהל דו שיח גם עם יהודים מהזרם הרפורמי ובצל הביקורת הקשה שסופג הרב מלמד מגורמים שונים.

המכתב חתום על ידי מארק וילף, יו"ר חבר הנאמנים של הפדרציות, הנשיא והמנכ"ל אריק פינגרהאט ורבקה כספי - סגנית נשיא ומנהלת הארגון בישראל.

להלן המכתב המלא:

הרב מלמד היקר. בשם הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, אנו כותבים לך על מנת לבטא את תמיכתנו בך, ובניסיונותיך לייצר שיח ואחדות, לאור הביקורת הקשה אותה ספגת .

כידוע לך, אנו מייצגים 146 פדרציות וכ-300 קהילות קטנות ברחבי ארה"ב וקנדה, הארגון היהודי הגדול ביבשת. אנו איננו פוליטיים, ולא משתייכים לזרם יהודי ספציפי כזה או אחר – אנו מייצגים את כל הספקטרום של העם היהודי בצפון אמריקה

כארגון המפגיש בין שלל נקודות מבט, גישות וקהילות, אנו תמיד פועלים לייצר דיאלוג ואחדות בקרב העם היהודי ולבנות מכנה משותף ככל האפשר. אמנם, אנו מבינים כי קיימים הבדלים אידיאולוגיים, דתיים, ופוליטיים בינינו, אנו ממשיכים לפעול למען דיון מכבד. זהו ערך מרכזי בכל מרכיב בעבודתנו.

אנא קבל את איחולינו – אנו מריעים למאמציך לעורר אהבת חינם ויחס מכבד לכל היהודים.