לראשונה בכנסת: שדולה למען החינוך הממלכתי דתי

חזון השדולה הינו הקמת בית פרלמנטרי חם ויציב ופעיל  לכל השותפים במפעל החמ"ד במלא רוחבו ועל כל מפעלותיו

ערוץ 7 , י' בכסלו תשפ"א

לראשונה בכנסת: שדולה למען החינוך הממלכתי דתי-ערוץ 7
אופיר סופר
צילום: דוברות

חברי הכנסת אופיר סופר (ימינה) וקטי שטרית (הליכוד) סיכמו על הקמת שדולת החינוך הממלכתי דתי בשיתוף עם נציגי הנהגת ההורים וראשי מוסדות החינוך הממלכתי דתי עימם נפגשו השבוע.

חזון השדולה הינו הקמת בית פרלמנטרי חם ויציב ופעיל לכל השותפים במפעל החמ"ד במלא רוחבו ועל כל מפעלותיו.

מטרות השדולה:

א. הבטחת המשך עצמאותו ופריחתו של החמ"ד.
ב. יצירת במה לשיח פתוח ואפקטיבי של כל השותפים, והרחבת מעגל השותפות לכל מרחבי הציבוריות הישראלית.
ג. עיגון מעמדו של החמ"ד על מאפייניו הייחודיים בחקיקה ובמענה תקציבי יציב ומובטח.

"לאור מטרות אלו, ותוך שיתוף פעולה פורה בין הנהגת ההורים לראשי המוסדות, תשמיע השדולה את קולם של המוסדות החינוכיים הממלכתיים דתיים ותעגן את תקציבי המוסדות החינוכיים בבסיס התקציב", נאמר בהודעה.

ח"כ קטי שטרית
צילום: חזקי ברוך

ח"כ שטרית ציינה, "לראשונה בכנסת אנחנו חונכים את השדולה למען החינוך ממלכתי דתי. החינוך הממלכתי דתי מצמיח מדי שנה את טובי וטובות בניה ובנותיה של המדינה. המגזר הזה זקוק לתקציבים וסיוע פרלמנטרי למען המוסדות החינוכיים, שמחנכים לאהבת המולדת. רק יחד נוכל לסייע ולפעול למען חינוך ילדי ישראל.״

ח"כ אופיר סופר (ימינה) הוסיף, "שיתוף פעולה בין נציגות ההורים, מוסדות החמ"ד והרשתות יביא לתוצאה מיטבית. הגיעה העת להסדיר ולמסד סוגיות מהותיות בחינוך הממלכתי דתי ובפרט את סוגיית התקציב".

שוקי סט, סמנכ''ל רשת החינוך של בני עקיבא ציין, "החינוך הדתי עד היום היה עסוק בשתדלנות אצל נבחריו ונאלץ לקושש תקציבים קואליציונים. הגיע הזמן שנציגי הציבור הדתי ידאגו להכניס את תקציבי החמד לבסיס התקציב מתוך הבנה שמדובר בצורך בסיסי שראוי שיתוקצב"

אודליה כהן-שינדרוף, סגנית יו״ר ועד ההורים הארצי בחינוך הדתי מסרה, "אנו מודים לח״כ לאופיר סופר וח״כ קטי שטרית על הירתמותם לטובת החינוך הדתי על כל גוניו בישראל . זוהי הזמנות גדולה לתת דחיפה משמעותית לחינוך הדתי ולהעמיד אותו במקום הראוי לו, הגיע הזמן להעמיד לתלמידי החמ״ד תקציבים קבועים אשר נמצאים בבסיס התקציב של מדינת ישראל ללא אבחנה של השתייכות פוליטית. זהו צעד ראש חשוב ובעל בשורה גדולה לציבור ההורים"