אירופה: שיאי נדבקים ומתים מקורונה

השיאים נרשמו ברוסיה ואוקראינה. גרמניה תשאיר את ההגבלות עד ינואר, ובשבדיה הנסיך קארל פיליפ וזוגתו נדבקו. ומה קורה בפארקי דיסני?

ניסן צור - ערוץ 7 , י' בכסלו תשפ"א

אירופה: שיאי נדבקים ומתים מקורונה-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

העולם ממשיך להיאבק במגיפת הקורונה, ובימים האחרונים נרשמים שיאים במספר הנדבקים והמתים במדינות רבות ברחבי העולם.

ברוסיה נרשם ביממה האחרונה שיא של 25,487 נדבקים חדשים, שהביא את המספר הכולל של נדבקים במדינה עד כמעט 2.2 מיליון בני אדם.

כמו כן נרשמו ברוסיה 524 קורבנות חדשים ביממה האחרונה, שיא חדש, שהביא את מספר הקורבנות אל 38,062. זו הפעם השנייה בשבוע האחרון שרוסיה שוברת שיאי נדבקים ומתים.

למרות הנתונים, רוסיה אינה מתכוונת להטיל סגר על האזרחים, למעט חובת עטיית מסיכות פנים במרחב הפומבי באזורים שונים ובמקומות העבודה.

גם אוקראינה דיווחה על מספר שיא של נדבקים ביממה האחרונה עם 15,331 בני אדם, שהביא את המספר הכולל של נדבקים במדינה לכדי 677,189. מספר המתים מהנגיף באוקראינה עומד על 11,717.

בגרמניה נרשמו 22,268 מקרי הידבקות חדשים, ובסך הכל נדבקו עד היום בגרמניה כמעט 984 אלף בני אדם. גרמניה גם רשמה 389 קורבנות נוספים מהמגיפה ביממה האחרונה, ומספר המתים הכולל עומד כעת על 15,160 בני אדם.

"מספר הנדבקים בגרמניה הוא גבוה מדי", אמרה הקנצלית מרקל, שהודיעה כי תשאיר את הסגר בערים שונות עד 20 בדצמבר וככל הנראה גם במהלך חודש ינואר.

בצרפת הודיע שר הבריאות אוליבייה וראן כי מקדם ההדבקה צנח לרמה של 0.65 אחוזים, ומספר הנדבקים היומי עמד על 16,282 בני אדם. לטענת וראן המטרה של ממשלת צרפת להגיע לכדי 5000 נדבקים חדשים ביום עשויה להתרחש בשבוע השני של דצמבר.

בשבדיה הודיע הארמון המלכותי כי הנסיך פיליפ ואשתו סופיה נכנסו לבידוד לאחר שאובחנו כחיוביים לקורונה. על פי ההודעה בני הזוג המלכותי "סובלים מתסמינים קלים של שפעת" ויישארו בבידוד בביתם בשטוקהולם עד להחלמתם.

ראש ממשלת ספרד, פדרו סנצ'ס הודיע כי הוא שוקל להגביל את ההתכנסויות במהלך חג המולד בחודש הבא עד 6 אנשים בלבד, לאחר שאתמול נרשמו בספרד 10,222 נדבקים חדשים ועוד 369 מתים מקורונה.

ובינתיים הודיעה חברת דיסני כי תפטר 32 אלף עובדים בפארקי השעשועים שלה ברחבי העולם, לאחר בחודש ספטמבר הודיעה כי תפטר 28 אלף עובדים. ההחלטה הגיעה בעקבות מספר המבקרים הנמוך במיוחד בחודשים האחרונים בפארקי השעשועים, שהביאו לפגיעה קשה בהכנסות החברה.