קבינט הקורונה אישר את התקנות לפתיחת כיתות י'-י"ב

מנהל המחוז רשאי לאשר לבעל מוסד לקיים לימודים של כיתות ז', ח' או ט', במקום לימודי כיתות י', י"א או י"ב.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י' בכסלו תשפ"א

קבינט הקורונה אישר את התקנות לפתיחת כיתות י'-י"ב-ערוץ 7
תלמידי תיכון
צילום: iStock

קבינט הקורונה אישר הערב (חמישי) במשאל טלפוני את התקנות לפתיחת כיתות י'-י"ב בערים ירוקות וצהובות, החל מיום ראשון הקרוב.

מנהל המחוז רשאי לאשר לבעל מוסד לקיים לימודים של כיתות ז', ח' או ט', במקום לימודי כיתות י', י"א או י"ב, שכבה כנגד שכבה, באותו מוסד או במוסד אחר שמצוי בשטח הרשות.

כמו כן, על מורי של"ח לא תחול המגבלה שלפיה כל איש צוות ייפגש עם 3 קבוצות לכל היותר.

כאמור, 400 אלף תלמידי כיתות י' עד י"ב יחזרו ללימודים ביום ראשון הקרוב בערים ירוקות וצהובות בלבד. התלמידים ילמדו בקבוצות של 20 לפחות יומיים בשבוע. פעילויות חינוכיות בשטח פתוח יתאפשרו בקבוצות של עד 19 תלמידים.

משרד החינוך המליץ למורים לתת קדימות להכנה לבגרויות החורף או למקצועות שקשה ללמדם מרחוק.

מוקדם יותר הערב הודה ממונה הקורונה הלאומי, פרופ' נחמן אש, כי נתוני התחלואה מדאיגים והאפשרות להטיל סגר שלישי עדיין עומדת על הפרק.

"עלינו להיערך לעוד שנה בצל הקורונה", אמר אש בהצהרה ראשונה לתקשורת מאז שנכנסו לתפקידו, "סגר שלישי על הפרק. זה תלוי בנתונים - וכרגע הם מדאיגים. מספר החולים גבוה מהרצוי ואין מקום לשאננות. לא אהסס להכריז על סגר ארצי אם נצטרך".

פרופ' אש סיפר: ''נייצר לאזרחי ישראל דרכון ירוק - לאנשים שנמצאים בסכנה פחותה להדביק או להידבק".

"הרמזור לא יהיה רק לערים, אלא לאזרחים", אמר הפרויקטור. ''אני מודיע כאן שנייצר לאזרחי ישראל 'דרכון ירוק'. הדרכון יגדיר אנשים שהם בסכנה פחותה להדביק או להידבק. כבר בימים הקרובים נעביר לקופות החולים למעלה ממיליון בדיקות סרולוגיות לביצוע''.

''על בסיס בדיקות הנוגדנים, נדע מי איננו בסכנת הדבקה והוא יקבל 'דרכון ירוק'. את הדרכון יקבל גם מי שהחלים מהמחלה. אפשר לומר שהרמזור לא יהיה רק לגבי אזורים אלא גם לגבי אנשים", הוסיף פרופ' אש.