ראשי האיחוד הלאומי באשקלון
ראשי האיחוד הלאומי באשקלון צילום: האיחוד הלאומי

"מסע הציונות הדתית" של חברי האיחוד הלאומי הגיע אתמול (חמישי) לאשקלון, מועצה אזורית שפיר והיישובים הסמוכים.

יו״ר האיחוד הלאומי ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, ח״כ אופיר סופר, מנכ״ל המפלגה יהודה ולד ומועמד רשימת ימינה לכנסת בבחירות האחרונות יוסי כהן החלו את היום בביקור בתיכון אמי״ת באשקלון אשר מקדם בהצלחה עבודה חינוכית מסורה עם נוער בסיכון.

משם המשיכו לפגישה עם ראש מוסדות ׳יצחק ירנן׳ באשקלון הרב יצחק ברדא ולאחר מכן נפגשו עם נציגים מונציפלים ומנהיגי הציבור הדתי לאומי בעיר.

חברי המפלגה המשיכו למפגשים עם תושבים במועצות האזוריות שפיר וחוף אשקלון יחד עם ראשי המועצות איתמר רביבו ואדיר נעמן. בין היתר נפגשו עם נציגי מגורשי גוש קטיף אשר עדין מתגוררים באתר הקראווילות ניצן מאחר ועדין לא נמצאו עבורם פתרונות.

את היום סיימו בסניף בני עקיבא בשפיר שם נפגשו עם הקומונרית, מדריכי וחניכי הסניף ושוחחו איתם לקראת שבת ארגון.

יו״ר האיחוד הלאומי ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ התייחס למצב המגורשים בניצן: ״צריך להיות ברור שנקודת המוצא היא שהמדינה שגירשה את המתיישבים חייבת לקחת אחריות עד שאחרון המתיישבים ייכנס לבית הקבע וזה אומר לתפור חליפה ספציפית לכל מי שצריך.

''אי אפשר לקבל בשום פנים ואופן מציאות שבה פתרנו את רוב הבעיות ואם יש משפחות שעדיין לא הגיעו אל המנוחה והנחלה זאת בעיה שלהם. המתיישבים תמיד צודקים מכיוון שהמדינה היא זאת שזרקה אותם מהבית. נהפוך כל אבן שצריך כדי לתת כמה שיותר פתרונות. זאת אחריות של המדינה שגירשה את האנשים מהבית״, הדגיש שר התחבורה לשעבר.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון איתמר רביבו שנכח בפגישה עם נציגי המגורשים התרשם שהדברים נפלו על אזניים קשובות. ״אני בטוח שבצלאל ידע בדרכו לתת להן מענה״.

ח״כ אופיר סופיר התייחס לביקור בעיר אשקלון ואמר כי ״אנחנו ממשיכים לחרוש את הארץ ולראות את המפעלים הרבים והטובים. מאוד התרשמתי מהפעילות בעיר אשקלון, פעילות הגרעין התורני והקהילות. פעילות של חסד, של תורה ושל עשיה חברתית כשהכל מתבצע מתוך הרמוניה נפלאה של תורה עם וארץ. כיף להסתובב ולקבל כל פעם עוד זריקה של כח עוד הגדרת יעדים להמשך. נמשיך לפעול עם האנשים בשטח״.

מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד אמר בסיום היום: ״אנו ממשיכים במסע הציונות הדתית ועוברים מעיר לעיר וממושב למושב. אנחנו נדהמים כל פעם לראות את העשיה היפה והברוכה של אנשי הציונות הדתית. אנחנו מנסים למצוא את הפתרונות לאתגרים השונים שבכל מקום ומקום וגם לראות כיצד ניתן לעבוד יחד ולאחד את הכוחות כולם ברמה המקומית והארצית.

''הכל מתוך הבנה שהרוח הגדולה והשאיפה הגדולה של הציונות הדתית מאחדת את כולנו. נמשיך לצעוד ולפגוש את האנשים כי בסוף זה הכח שלנו בכנסת ואנחנו השליחים שלהם", הוסיף ולד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו