אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

לאחר מחאת הורי ילדי תלמודי התורה הציוניים בחינוך המוכר שאינו רשמי ופניות רבות שלהם לחברי הכנסת, ועדת הכספים תדון ביום שני בהחזרת תיקצוב מוסדות המוכש"ר.

כזכור, מתחילת שנת 2020 הופסקו תשלומי שעות התמרוץ והטיפוח לילדי החינוך המוכר שאינו רשמי שהוגדרו ככספים קואליציוניים. אף מפלגה לא נלחמה להשיב אותם כפי שנעשה עם תקציבים אחרים.

עד לכהונתו של הרב שי פירון כשר החינוך, היו שעות התמרוץ והטיפוח חלק מתקציב המוסדות אלא שהוא שינה את התקנות וקיצץ את תקציב המוסדות מה שהותיר את תקציבם בכ- 35% מתקציב בית ספר במערכת החינוך.

ח"כ יוסי טייב (ש"ס) הגיש לאחרונה בקשה לדיון מהיר בנושא, ונשיאות הכנסת חייבה את ועדת הכספים לערוך דיון בנושא תקציב המוכש"ר ביום שני הקרוב.

הורי תלמודי התורה הציוניים התארגנו לאחרונה במטרה לשנות את המציאות המעוותת, כהגדרתם, והם מייצגים אלפי תלמידים מכל רחבי הארץ. הם תובעים את החזרת שעות התימרוץ והטיפוח (כ-90 מיליון ₪) אשר קוצצו, והינם בין התקציבים היחידים שלא חזרו.

ההורים גם דורשים לתקן את תקנות המוכש"ר, דבר שיחזיר את המצב שהיה בעבר: תיקצוב 75% למוסדות המוכש"ר מכל מוסד אחר במערכת החינוך.

דוד שרפר, יו"ר פורום המוכש"ר, אמר כי ''חברי הכנסת יכולים לתקן את המצב והדבר אינו בשמיים. לא ננוח ולא נשקוט עד שנביא לשיוויון".