זירת חיסול אבי תכנית הגרעין של איראן מוחסן פחריזאדה רויטרס

האיחוד האירופי גינה היום (שבת) את חיסול המדען האיראני מוחסן פחריזאדה, וכינה את ההתנקשות "מעשה נפשע".

בהודעה רשמית שהוציא האיחוד, נמסר כי "פקיד ממשל איראני וכמה אזרחים נהרגו בסדרת פיגועים אלימים. זהו מעשה נפשע והוא נוגד את עקרון הכבוד לזכויות האדם שהאיחוד האירופי מייצג".

עוד נמסר בהודעה כי "הנציג העליון מביע את תנחומיו לבני המשפחה של האנשים שנהרגו, תוך איחולי החלמה מהירה לכל אדם שנפגע. בתקופות לא ודאיות אלה, חשוב מתמיד כי כל הצדדים יישארו רגועים וימנעו הסלמה שאינה לטובת אף אחד".

פעילים תומכי המשטר האיראני קיימו היום (שבת) מחאות בכמה מוקדים ברחבי המדינה. בחלק מההפגנות היו ששרפו דגלי ישראל וארצות הברית, יחד עם תמונותיהם של הנשיא האמריקני היוצא דונלד טראמפ והנשיא הנבחר ג'ו ביידן.

נשיא איראן חסן רוחאני האשים הבוקר את ישראל בחיסול פחריזאדה ואיים שטהראן תנקום במועד הנכון. "אנשינו נבונים מכדי ליפול למלכודת של המשטר הציוני", אמר רוחאני בנאום בטלוויזיה האיראנית. הוא הוסיף כי החיסול לא יאט את תוכנית הגרעין של ארצו, ואמר שהצעד מעיד על הייאוש ועומק השנאה של האויב.

המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, הבטיח גם הוא לנקום על חיסולו של מדען הגרעין הבכיר אתמול. בציוץ בטוויטר כתב חמינאי כי עבודתו המדעית והטכנית של פחריזאדה בכל התחומים תימשך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו