הפגנת שמאל בבלפור
הפגנת שמאל בבלפור צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שיירות מחאה עשו היום את דרכן לבית המשפט העליון בירושלים ולבית ראש הממשלה במחאה נגד בנימין נתניהו.

המחאה נועדה בין היתר לקרוא להקמת ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת פרשת הצוללות וכלי השיט. בשתי השיירות מיצגים של צוללות ומטוסי F-35. את המחאה מארגנות התנועות "הדגלים השחורים" ו"חקירה עכשיו".

במחלף חמד עוכב לחקירה הפעיל רמי מתן לאחר שסירב למסור לידי המשטרה תרסיס צבע.

"משטרת ירושלים ממשיכה בהתנהלות הבזויה שלה, כשעצרה את גיבור הקרבות בחווה הסינית רמי מתן במחלף חמד", אמרו בארגון הדגלים השחורים. "העובדה שמשטרת נתניהו בפיקודו של דורון ידיד עוצרת מפגין בגלל שחושדים שרשם את כיתוב המילה ׳לך׳ מוכיחה עד כמה משטרת ירושלים היא פלג סורר ופוליטי של משטרת ישראל. הגיע הזמן שמ״מ המפכ״ל כהן יתאפס ויעיף את ידיד מתפקידו״.

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה בהפגנה "אחת מחברות ועדת הבדיקה התפטרה בגלל ניגוד עניינים, ומה עם ניגוד העניינים של ראש ממשלה שבן דודו ועורך דינו הקרוב היה מייצג של מספנה שאותו ראש ממשלה קנה ממנה צוללות מאחורי הגב של מערכת הביטחון?

הפרשה הזו ראויה לוועדת חקירה ממלכתית עם סמכויות, שתקרא אליה את בכירי מערכת הביטחון, תפרסם את הפרוטוקולים ותסיק מסקנות אישיות. הפרשה הזו היא ריקבון במקום הכי קדוש. למדינה שלנו מגיע תיקון, והתיקון הזה מגיע דרך חקירה של אחת הפרשיות החמורות בתולדותיה של ישראל. אחרת לא נוכל להיות בטוחים שביטחון המדינה לא נתון לשחיתות וטמון בידיים הכי נקיות וישרות שיש".