הדברים הכי הזויים שנמצאו במדבר

בריכה סודית, עיר נטושה או טלפון ציבורי מפחיד: המדבריות ברחבי העולם מלאים בהפתעות

מתנאל ראט , י"ב בכסלו תשפ"א

הדברים הכי הזויים שנמצאו במדבר-ערוץ 7
יד המדבר בצ'ילה
צילום: iStock

המדבר תמיד היה מקום מסתורי ומלא בהפתעות, אבל יש דברים שמעולם לא חשבנו שיהיו דווקא בין החולות. עברנו בכל המדבריות בעולם בשביל לבחור עבורכם את הדברים ההזויים ביותר שנמצאו שם.

הבריכה הסודית באמצע המדבר

ה"בריכה החברתית" היא בריכה סודית שמתחבאת בפינה נסתרת במדבר מוהאבי. הבריכה הוקמה לפני כ6 שנים והפכה במהירות לאטרקציה מדהימה לכל מי שעובר באזור. הבריכה עצמה אולי לא גדולה יותר מדי, אבל יש בה מספיק מים בשביל להכניס את כל הגוף ולברוח מהחום הלוהט של המדבר. מעשי ונדליזם הרסו את הבריכה לפני כמה שנים, אבל תרומות מכל רחבי העולם הצליחו לשפץ אותה בחזרה והיא כיום בתהליכי בנייה מחדש בתור "הבריכה החברתית 2.0".

עיר נטושה

לפני כמאה שנה נמיביה הייתה בשליטת גרמניה, ומספר תושבים גרמנים שהגיעו לאזור התחילו לחפש בה יהלומים. למזלם, הם הצליחו למצוא שטח גדול בו התגלו מספר יהלומים, והחליטו לבנות שם מכרה יהלומים וגם עיר חדשה לכורים- קולמנסקופ. בשיא גדולתה הייתה העיר עם מאות תושבים, אבל לאחר שהתגלה מכרה יהלומים עשיר יותר באזור אחר, העיר התחילה להתרוקן וכיום נשארו ממנה רק בתים נטושים ושקועים בחול.

חנות יוקרה

אם תסעו במדבר ליד טקסס תוכלו לראות חנות מהודרת של פראדה באמצע שום מקום. החנות תמיד סגורה והיא למעשה מיצג אומנותי שמדמה חנות באמצע המדבר יחד עם מוצרים אמיתיים בתוכה. באופן לא מפתיע במיוחד, המיקום של החנות גרם לכך שהיא כבר נשדדה בעבר, אבל הפריטים הוחזרו במהירות. כיום החנות הפכה למוקד תיירות בו אנשים נוהגים להשאיר מזכרות ומנעולים לכל מי שיגיע אחריהם.

מכוניות עם הראש באדמה

לא ממש ברור מה עבר בראש של מי שהחליט לתקוע עשר מכוניות קאדילק באמצע המדבר, אבל הוא בהחלט הצליח לקבל תשומת לב. המכוניות התקועות באדמה הפכו במהלך השנים לסמל של האזור וכיום תיירים נוהגים לבוא למקום ולהצטלם עם המכוניות שנתקעו באמצע המדבר.

אוצר משחקי וידאו ישנים

לפני כ40 שנה יצרה חברת המשחקים אטארי את משחק המבוסס על הסרט E.T. אבל בניגוד להצלחה של רוב המשחקים הקודמים שלה, המשחק הוכתר במהירות כמשחק "הגרוע ביותר בעולם" והחברה נאלצה לגנוז אותו. מכיוון שכבר נוצרו מהמשחק קרוב ל5 מיליון עותקים, הוחלט באטארי לקבור את כולם במטמון ענק במדבר בשביל להעלים את הבושה. בשנים האחרונות נוצרה התעניינות מחודשת באוצר הקבור, וחפירות שנעשו באזור הצליחו למצוא את מיליוני העותקים של המשחק הגרוע בעולם- ולמכור אותם בעיקר למוזיאונים.

הטלפון באמצע שום מקום

הרבה לפני שהמציאו את הטלפונים הניידים, היה צורך בטלפונים ציבוריים כמעט בכל פינה. אחד הטלפונים המוזרים ביותר ממוקם במדבר במרחק של למעלה מעשר קילומטרים מכל מקום יישוב. הכל השתנה כאשר אדם שביקר בתא הטלפון החליט לבנות אתר אינטרנט על הטלפון המבודד ולפרסם אותו. האתר גרם לאנשים מכל העולם להתקשר לאמצע המדבר ולקוות שמישהו יעבור באזור וירים את השפופרת. עם הזמן, הטלפון הפך לאטרקציה עולמית כאשר היה גם מי שהחליט להישאר לגור ליד הטלפון במשך חודש ופשוט לענות לטלפונים מרחבי העולם. כיום, הטלפון כבר לא פעיל, אבל מי שמתקשר למספר מועבר למערכת שמחברת אותו לשיחת טלפונים עם מתקשרים אחרים, כך שאפילו כיום הטלפון מחבר בין זרים גמורים מרחבי העולם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!