טראמפ מכין "הפתעה" לביידן?

הנשיא המכהן שמסרב להודות בתבוסה עשוי להכריז על ריצה לנשיאות ארה"ב בשנת 2024 - כבר ביום ההשבעה של ג'ו ביידן.

ערוץ 7 , י"ג בכסלו תשפ"א

טראמפ
טראמפ
Official White House Photo by Tia Dufour

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שמסרב להכיר בכך שהפסיד לג'ו ביידן בבחירות לנשיאות, עשוי להכריז כבר בקרוב על ריצתו לבחירות הבאות שיתקיימו בשנת 2024.

אתר האינטרנט "The Daily Beast" דיווח כי טראמפ שוחח עם שלושה אנשים על אפשרות להשיק את קמפיין הבחירות שלו ביום ההשבעה של ג'ו ביידן לנשיאות ב-20 בינואר 2021.

טראמפ מתלבט איך לשמור את המפלגה הרפובליקנית מאחוריו כדי להבטיח שיהיה המועמד שלה לנשיאות גם בעוד ארבע שנים. הנשיא וכמה מחבריו כבר שוחחו על הנושא עם תורמים בולטים כדי להבין מי מהם יתמוך בצעד הזה.

בימים האחרונים אמר טראמפ למקורביו כי הוא יישאר באור הזרקורים גם כאשר ביידן ייכנס לבית הלבן, ולדבריו כלי התקשורת ימשיכו לסקר אותו בניגוד לביידן ''המשעמם''.

מהבית הלבן ומצוות הקמפיין של טראמפ לא נמסרה תגובה.

ביום שישי אמר טראמפ כי יעזוב את הבית הלבן אם חבר האלקטורים יצביע עבור ג'ו ביידן, למרות שלדבריו זו תהיה טעות לעשות כן. הנשיא אמר את הדברים בשיחה עם עיתונאים לאחר שדיבר עם כוחות צבא לרגל חג ההודיה.

טראמפ המשיך לטעון שהיתה הונאה בבחירות האחרונות, ואמר כי "המספרים האלה הם מספרים שגויים". הוא סירב לומר אם ישתתף בטקס ההשבעה של ביידן.

לפני שהשיב לשאלות העיתונאים, קיים טראמפ שיחה עם חיילים לרגל חג ההודיה ואמר להם כי חלוקת החיסונים לנגיף הקורונה תחל בשבוע הבא ובשבוע שאחריו. הוא הוסיף כי הראשונים שיקבלו את החיסון יהיו רופאים ואחיות, צוותים רפואיים וקשישים.