מח"ש: כתב אישום הוגש נגד קצין המשטרה סנ"צ ניסו גואטה שתועד תוקף מפגין

מח״ש הגישה כתב אישום נגד סנ״צ ניסו גואטה בגין תקיפת מפגין וצלם עיתונות

ערוץ 7 , י"ג בכסלו תשפ"א

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה הבוקר (ראשון) לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד סגן ניצב ניסו גואטה, קצין ממשטרת ירושלים באשמת תקיפה של מפגן וצלם עיתונות בחודש אוגוסט, במהלך המחאה נגד ראש הממשלה.

מכתב האישום עולה כי ב-22 באוגוסט, במהלך תהלוכה שקיימו מפגינים מהכניסה לירושלים עד לרחוב בלפור ולא תואמה עם המשטרה, הגיעו חלק מהמוחים לרחוב בצלאל בניסיון להתקדם לכיכר פריז.

כוח של שוטרים חסם את הדרך בפני המפגינים והורה להם לעצור ולחזור לכיוון ממנו הגיעו. אחד מהם פנה אל גואטה וטען שהמשטרה נוקטת באלימות מוגזמת.

בתגובה, על פי כתב האישום, הדף הקצין בחוזקה את המפגין בשתי ידיו בפניו. לאחר מכן עצר אותו ושוטרים אחזו בידיו וברגליו של המפגין והובילו אותו לצד הדרך.

צלם עיתונות ליווה את השוטרים מבלי שהתקיים קשר בין הצדדים, אך הקצין מואשם כי דחף בחוזקה את הצלם והיכה בפניו בעוצמה.

תנועת קריים מיניסטר נמסר כי מדובר ב"כתב אישום חמור שלא מותיר מקום לספק - אסור שניסו גואטה יישאר עוד יום אחד במשטרה".

"כל זמן שהאיש ממשיך ללבוש מדים עובר מסר מסוכן לפיו המשטרה מגבה שוטרים אלימים. מקרה גואטה מוכיח שוב שמשטרת ירושלים בראשות הפודל של אוחנה, דורון ידיד, היא משטרה פוליטית שעושה הכל לחבל במחאה".

"הגיבוי המלא שקיבל גואטה, החזרתו להפגנות לאחר שבוע והטענות השקריות לפיהן הותקף, מעידות על תרבות ארגונית קלוקלת של טיוח שיטתי ואפס לקיחת אחריות. הגיע הזמן לניקוי מאורות במחוז ירושלים ולעשות הכל כדי שדורון ידיד המטייח לא יהיה מפכ"ל", לשון תגובת התנועה.